Jeseničani so vse tri zadetke dosegli z igralcem več. Miha Brus je bil uspešen dvakrat. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matic Boh
Ljubljanska vrata je branil Matic Boh. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zadetki z derbija med Jesenicami in Olimpijo

Srečanje so sicer bolje začeli Ljubljančani, ki so v 5. minuti povedli prek Scotta Freemana, kar je bil tudi izid prve tretjine. V drugi so Jeseničani napravili preobrat, za kar sta v razmiku treh minut poskrbela Sašo Rajsar in Miha Brus. Oba sta zadela ob prednosti igralca več na ledu.

In Brus je v zadnjem delu - znova ob prednosti igralca več - postavil tudi končni izid 3:1 za zasluženo zmago Gorenjcev. Jeseničani so si z drugo zmago zagotovili tudi igranje v nedeljskem finalu Poletne lige.

Letošnjih derbijev bo sicer precej manj, saj železarji zaradi velikih finančnih težav in dolgov, ki ogrožajo obstoj kluba, ne bodo igrali v Ligi Ebel.