Utrinek s tekme Južna Koreja - Madžarska. Vzhodni slovenski sosedje utegnejo biti največja ovira pri povratku risov med elito. Foto: EPA
Madžarski navijači
V Ljubljani je veliko madžarskih navijačev. Foto: Iztok Novak

Na prvi zadetek letošnjega svetovnega prvenstva so morali gledalci čakati dobrih 20 minut, ko je Korejce v vodstvo popeljal Ki Sung Kim, a je že tri minute kasneje rezultat izenačil Roger Holeczy. Madžari, ki so lani še igrali na SP-ju divizije A, so drugo tretjino po izjemni akciji, podaji izza gola in zadetkom Janosa Vasa tudi dobili. V 32. minuti je Imre Peterdi po lepi podaji Vasa povišal na 3:1, Madžari pa so z igralcem manj na začetku tretje tretjine zadeli še za 4:1. Korejci so se na koncu zbrali, končnih 4:2 je z igralcem več postavil Kim.

Vabljeni k branju:
- Napoved tekme Slovenija - Poljska
Hrvati držali ravnotežje le prvo tretjino
Britanci so v Ljubljano pripotovali po enodnevni vožnji z avtobusom, saj je zaradi vulkanskega prahu letalski promet v Evropi močno okrnjen. Kljub napornemu potovanju Otočani niso dovolili presenečenja. Prva tretjina se je resda končala z 1:1, nato pa se je tehtnica po zadetkih Bena O'Connorja, Grega Chambersa in Roberta Dowda dokončno nagnila na britansko stran. Razmerje strelov je bilo 43:21 za Veliko Britanijo.