Tomaž Razingar je v rednem delu tekme pri kazenskem strelu preveč kompliciral, ob koncu tekme pa se je izkazal z lepo izvedeno akcijo. Foto: Iztok Novak
Jurij Goličič
Jurij Goličič se je ob koncu tekme lepo prikradel pred domača vrata. Foto: Iztok Novak
V Podmežakli navijači tokrat niso pretirano glasno navijali. Ob koncu sezone je zanimanje tako v Ljubljani kot na Jesenicah presenetljivo nizko. Foto: MMC RTV SLO

Železarji zdaj v zmagah vodijo z 2:0 in za jubilejni 30. naslov v klubski zgodovini potrebujejo še dve zmagi. To je bila osma tekma med Jeseničani in Ljubljančani v letošnji sezoni, Gorenjci so dobili pet tekem, zanimivo pa je, da so se prav vsi dvoboji končali z zmago gostiteljev.

Pintarič ustavil kazenski strel Strömberga
V prvi tretjini so imeli večje priložnosti Ljubljančani, a je bil Andrej Hočevar vedno na mestu. Razmerje v strelih je bilo sicer 18:10 v korist železarjev, ki so imeli največjo priložnost v 19. minuti, ko je Conny Strömerg izvajal kazenski strel, a ga je Matija Pintarič brez težav ubranil.

Natančni projektil Razingarja
V drugi tretjini so po raztrgani igri železarji povedli točno na polovici tekme. Tomaž Razingar je v 30. minuti povsem osamljen prejel plošček in s petih metrov mojstrsko zadel. Plošček je poletel nad levim Pintaričevim ramenom in končal tik pod vratnico.

Zapravili še drugi kazenski strel
V zadnji tretjini so imeli železarji v 50. minuti na voljo še drugi kazenski strel. Prekršek je bil storjen nad Razingarjem, ki je tudi sam izvajal kazenski strel, a je preveč kompliciral in sploh ni sprožil strela. Nepisano pravilo "kdor ne da, dobi" se je izkazalo tudi tokrat. Uigrano ljubljansko akcijo je v 51. minuti z zadetkom kronal Jurij Goličič, ki se je mojstrsko prikradel pred domača vrata in plošček le potisnil v mrežo.

Ko je šlo "zares", sta zadela
Petminutni dodatek ni prinesel spremembe, na koncu je bilo razmerje v strelih 49:29 v domačo korist. Pri streljanju kazenskih strelov sta se odkupila prav Strömberg in Razingar, ki sta premagala sicer izjemnega Pintariča. Na drugi strani Ralphu Intranuovu in Alešu Mušiču ploščka ni uspelo spraviti za Hočevarjev hrbet ...