Jeseniški hokejisti so v prejšnjem krogu v Podmežakli izgubili z mladimi rdečimi biki, poraz pa je bil dovolj resno opozorilo, čeprav je danes v goste prišla najslabša ekipa v ligi. Železarji so pokazali učinkovito predstavo in močno napolnili mrežo tekmecev. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 55:17.

Andrej Tavželj je pred 500 gledalci v 7. minuti zadel za vodstvo železarjev, dve minuti zatem pa je bil natančen še Žan Jezovšek. 53 sekund pred koncem uvodne tretjine je znižal Daniel Obersteiner. Odločitev je padla v drugi tretjini, v 25. minuti je Miha Logar izkoristil prednost igralca več. Celovčani so nato popustili, Luka Bašič, Miha Brus in Luka Kalan so povišali na 6:1. Končni izid je postavil Logar četrt ure pred koncem. Vratar Mark Vlahovič je imel malo dela, v soboto pa bo branil izjemni Clarke Saunders.

Koren odločil v Tivoliju
Ljubljančani so povedli v 25. minuti, ko je zadel Gal Koren. Na začetku zadnje tretjine je unovčil še "power play". V 54. minuti je Lucas Mathias Birnbaum zaradi nepravilnega naleta dobil štiri minute kazni. Salzburžani se niso predali in dve minuti in pol pred koncem celo znižali z igralcem manj. Roberta Kristana, ki je zbral 32 obramb, je ukanil Julian Klöckl. Andraž Zibelnik je razblinil vse dvome o zmagovalcu pol minute zatem, sekundo pred zadnjim piskom sirene pa je Maks Selan zatresel prazno mrežo.

Zmaji letos še niso dobili derbija
V soboto čaka Olimpijo izjemno težka naloga, vse tri medsebojne obračune z Jeseničani v Alpski ligi so izgubili. Tudi na začetku sezone v pokalnem finalu so bili železarji boljši s 3:0. V letu 2017 Olimpija niti enkrat ni premagala večnih tekmecev.