Petr Šachl je zmajem priigral dve zelo vredni točki. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
V nedeljo sta moštvi odigrali le 40 minut, prvi tretjini pa sta pripadli gostujoči ekipi, ki je brez večjih težav zaustavljala nalete Olimpije. V četrtek je bila zgodba popolnoma drugačna: Ljubljančani so s silovitimi napadi rezultat spreobrnili sebi v prid in neprepričljivi Gradec domov poslali praznih rok. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Fabian Weinhandl
Fabian Weinhandl se je v nedeljo izkazal z nekaj sijajnimi obrambami, v četrtek pa je moral dvakrat po plošček v svojo mrežo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Zmaji so preloženo zadnjo tretjino začeli odlično in že v drugi minuti z igralcem manj (izključen je bil Aleš Mušič) izid tudi poravnali. Boštjan Goličič je odlično prodrl, Fabian Weinhandl je njegov strel ubranil, odbiti plošček pa je v mrežo pospravil John Hughes.
Hebar utrpel pretres možganov
Kmalu po zadetku je sledil grd nalet Rodija Wada Shorta, ki je z udarcem v vrat na tla pospravil Andreja Hebarja. Ta je dalj časa negibno obležal na tleh, se po dobrih treh minutah pobral in odšel z ledu. Short je bil izključen za pet minut, dobil pa je tudi disciplinsko kazen igre. V tretji minuti "power playa" je Tomi Mustonen dosegel zadetek, a je glavni sodnik Viki Trilar vodstvo Olimpije razveljavil, saj je Finec v gneči pred vrati plošček v mrežo porinil z roko.

Šachl poskrbel za popoln preobrat
Ljubljančani so bili odločeni nedeljski rezultat spreobrniti sebi v prid in to jim je v 52. minuti tudi uspelo. Damjan Dervarič je sprožil z modre črte, plošček pa je pred vrati v mrežo preusmeril Petr Šachl. Weinhandl je bil popolnoma brez moči. V zadnji minuti je ekipa Gradca igrala brez vratarja, pred vrati Olimpije je bilo vseskozi vroče, a se je z izvrstnimi obrambami izkazal domači vratar Jean-Philippe Lamoureux.

V nedeljo do zadnje tretjine vodili gostje
Po 40 minutah igre je Gradec vodil z 1:0, v 18. minuti je zadel Matthias Iberer. V igri z igralcem več sta jo domačim hokejistom zagodla nekdanja člana Jesenic Brett Lysak in Toni Dahlman, ki sta pred vrati zaposlila Ibererja, ta pa je že po devetih sekundah "power playa" zadel za 0:1. Po odigrani drugi tretjini je glavni sodnik Thomas Berneker prekinil tekmo zaradi slabega stanja igralne površine, kasneje pa jo je zaradi preveč vode na ledu tudi odpovedal.

V petek bo v Tivoliju 442. večni derbi med zmaji in železarji, ki so v prvih dveh krogih izgubili.