Jani Brajkovič je kapetan ekipe RadioShack na tej dirki. Foto: EPA
Alberto Contador
Contador se je hitro znašel tudi na novem kolesu za kronometer. Foto: EPA

Drugi na šestkilometrski progi v Evian les Bainsu je bil Američan Tejay van Garderen. Contador je preizkusil novo kolo za vožnjo na čas in s povprečno hitrostjo 47,6 km/h ugnal vse tekmece. "Malo sem presenečen. Nisem še v najboljši formi, to načrtujem za julij. Vseeno sem zadovoljen, današnji prolog je bil tehnično zahteven," je dejal Španec. Grega Bole (Lampre) je končal na 14. mestu, zaostal je 14 sekund, Kristjan Koren (Liquigas) pa je bil 21. (+0:18).

V soboto na L'Alpe d'Huez
David Millar
je zaostal 15 sekund, Denis Menčov 24, olimpijski prvak Samuel Sanchez pa je izgubil 34 sekund.
Dirka se bo končala v nedeljo, kraljevska etapa pa bo na sporedu v soboto. Kolesarje čakata dva izjemno težka vzpona (Glandon in zloglasni L'Alpe d Huez).
Lance se počasi ogreva za Tour
Italijan Matteo Carrara je zmagovalec kolesarske dirke po Luksemburgu, Lance Armrstong je bil tretji. Zadnjo etapo je dobil Španec Gorka Izaguirre. Borut Božič (Vacansolel) je etapo od Mercsha do Luxembourga končal na 37. mestu s tremi minutami zaostanka za Izaguirrejem, skupno pa je končal na 32. mestu, za Carraro je zaostal štiri minute in 28 sekund.

Italijan je bil po koncu štirietapne dirke za sekundo boljši od lanskega zmagovalca, lokalnega junaka Franka Schlecka (Saxo-Bank). Zadnjo etapo so s predvidenih 150 kilometrov skrajšali na 135, ker je tekmovalce oviral močan dež. "Presrečen sem, to je moja najpomembnejša zmaga," je dejal Carrara. Kolesarji so tekmecem, ki niso bili nevarni za skupno zmago, dovolili pobeg, ubežna skupina pa si je na začetku dirke, ko je še sijalo sonce, privozila že minuto in pol naskoka.

Luksemburško dirko je sedemkratni zmagovalec Dirke po Franciji Armstrong vzel kot trening za Tour, zadnjo pripravo pa bo imel kapetan ekipe RadioShack še na Dirki po Švici, ki se začne naslednjo nedeljo.