Andreas Klöden je na Touru že dvakrat stal na zmagovalnem odru v Parizu. Letos je v sijajni formi že marca. Foto: EPA

Drugo mesto je v šprintu skupine zasedel olimpijski prvak Španec Samuel Sanchez, tretji pa je bil Italijan Matteo Carrara. Enak vrstni red na vrhu je tudi v skupnem seštevku, Brajkovič pa je z zaostankom desetih sekund šesti.
V peti etapi je bilo kar sedem gorskih ciljev, odločilni je bil zadnji, 7,6 kilometra dolg vzpon na Mure, na katerem je ušla večja skupina, ki se je pozneje razpadla, za zmago pa se je potegovalo osem kolesarjev. Po zaključni ravnini je prvi napadel Brajkovič. To je bila taktična poteza, da je lahko do prve zmage po letu 2009 potegnil Klödna.

Špilak tik za najboljšimi
Simon Špilak je ciljno črto prečkal v prvi zasledovalni skupini, ki je zaostala 19 sekund. Zasedel je 17. mesto, za mesto je zaostal za enim izmed favoritov dirke, Luksemburžanom Fränkom Schleckom. V skupnem seštevku je Prekmurec na 14. mestu, za vodilnim zaostaja 29 sekund, peti pa je v seštevku mladih kolesarjev, v katerem vodi Hrvat Robert Kišerlovski.

Brajkovič bo imel priložnost priti povsem v ospredje skupne razvrstitve že v naslednji etapi, ko bo na sporedu 27 kilometrov dolg kronometer.
"V petek bo zelo zahteven kronometer, zadnji štirje dnevi so bili zelo nervozni. Upam, da bom imel veliko moči v nogah," je povedal 35-letni Klöden.

Farrarju druga etapa in skupno vodstvo
Kolesar ekipe Garmin Cervelo Tyler Farrar je dobil šprint druge etape dirke od Tirenskega do Jadranskega morja od Carrare do Arezza v dolžini 202 km. Američan je imel v zaključku več moči od Italijana Alessandra Petacchija, tretje mesto je zasedel Argentinec Juan Haedo. Zaradi bonifikacijskih sekund je Farrar tudi prevzel skupno vodstvo. Pred Nizozemcem Thomasom Leezerjem ima dve sekundi prednosti, na tretjem mestu je Leezerjev rojak in moštveni kolega pri Rabobanku Lars Boom, ki prav tako zaostaja dve sekundi.

V šprintu se je izkazal tudi slovenski kolesar Borut Božič (Vacansoleil), ki je zasedel deveto mesto, Gorazd Štangelj je bil 135., zaostal je minuto in 31 sekund. V skupnem seštevku je Božič na 70., Štangelj pa 134. mestu, prvi zaostaja 52 sekund, drugi pa dve minuti in 23 sekund.