Fabian Cancellara je znova v zlatem, a sam zatrjuje, da ni dobro pripravljen za gorske etape. Foto: EPA
Fabian Cancellara
Švicar ima v mislih svetovno prvenstvo v kronometru, ki bo konec meseca v Mendrisiu. Foto: EPA

Švicar je na spolzki cesti začel zadržano, potem pa silovito pospešil v drugem delu 30 km dolge preizkušnje. Drugo mesto je zasedel Britanec David Millar, ki je zaostal 32 sekund, tretji pa je bil Nemec Bert Grabsch (+0:36). V skupnem seštevku ima Cancellara 51 sekund naskoka pred Belgijcem Tomom Boonenom.

Fabian kot vozniki formule ena
"Najtežje so bile razmere, dež je zelo motil. V Valencii sem se zelo dobro počutil, sem zelo zadovoljen. Na začetku sem na ovinkih malce upočasnil, potem pa sem pospeševal proti cilju. Skušal sem voziti tako hitro kot bolid formule ena. Izvrstna preizkušnja, sijajna tekma. To je bil zelo dober pokazatelj forme, jutri pa verjetno ne bom mogel zadržati zlate majice," je dejal Cancellara.

Junak petkove etape Borut Božič je štartal tik pred Cancellaro, ki ga je tik pred drugim merjenjem vmesnega časa na 21. kilometru prehitel. Idrijčan je na koncu zaostal dve minuti in 46 sekund, skupno pa je padel na 40. mesto.

Je Valjavec že obupal?
Tadej Valjavec
je zasedel 96. mesto (+3:15). "Ne bi mogel kolesariti dosti hitreje. Vem le, da se od danes dalje ne bom več obremenjeval z uvrstitvijo v skupnem seštevku," je za Sportal povedal Valjavec.

V nedeljo je na sporedu zelo težka gorska etapa z osmimi vzponi. Cilj bo na klancu ekstra kategorije do Alta de Aitane (1525 m).