Pieter Weening je suvereno dobil 6. etapo Dirke po Švici. Foto: EPA

Koren je bil med ubežniki in je na koncu osvojil četrto mesto, lanski zmagovalec dirke Špilak je bil deseti. Pred Korenom sta bila v cilju Argentinec Maximiliano Richeze, ki je zaostal za 2:37 minute, Poljak Maciej Paterski, ki je zaostal za 3:57 minute, Koren pa je bil počasnejši še 16 sekund. Špilak je zaostal za 4:31 minute. Dobro se je boril tudi Jan Polanc, osvojil je 21. mesto, zaostal je za 5:49 minute.

Skupno je vodstvo prevzel Nizozemec Wilco Kelderman, Špilak pa je napredoval na sedmo mesto.

Špilak (spet) odličen v dežju
Etapo sta zaznamovala dež in skupina 15 ubežnikov, ki so dobro sodelovali in izkoristili neodločen lov glavnine. Ta jim je pustila, da si je prikolesarila dovolj prednosti, da so nekateri njeni člani v zaključku med seboj obračunali za etapni uspeh. V zadnjih kilometrih je bil najbolj odločen Weening in slavil je zmago, zadaj pa sta se v močnem nalivu dobro borila tudi Slovenca. Koren je prišel do daleč najboljšega etapnega rezultata v tej sezoni, Špilak pa je znova dokazal, da je odličen v dežju in hladnih temperaturah (na vzponu je bilo okrog pet stopinj Celzija), in z več napadi v zadnjih kilometrih prišel do desetega mesta, skupno pa sedmega.

V petek je na vrsti kraljevska etapa, ki se bo končala na ledeniku Rettenbach v Avstriji.