Ion Izagirre Insausti je takole drvel zmagi naproti. Foto: EPA

Prizorišče je tekmovalce pričakalo v zimskih razmerah, etapa je potekala na 1000 metrih nadmorske višine, kjer je kolesarje spremljal sneg in temperature blizu ledišča.

Na stopničkah še Dumoulin in Kwiatkowski
Izagirre je slavil s šestimi sekundami prednosti pred enim izmed favoritov za skupno zmago Nizozemcem Tomom Dumoulinom. Tretji je bil Poljak Michal Kwiatkowski. Drugi glavni kandidati za naslov niso bili v ospredju. Kolumbijec Nairo Quintana je zaostal 16 sekund, dvakratni zmagovalec te dirke Britanec Chris Froome pa je bil še deset sekund počasnejši.

Špilak 36., Mohorič 66., Polanc 89.
Slovenski predstavniki so zasedli mesta v zlati sredini. Simon Špilak (Katjuša), zmagovalec dirke po Romandiji 2010, je bil z 22 sekundami zaostanka 36., Matej Mohorič je zasedel 66. mesto (+ 0:27), Jan Polanc (oba Lampre Merida) pa 89. (0:34).