Daniel Martin je prevzel tudi skupno vodstvo. Foto: EPA
Jens Debusschere
Jens Debusschere se je veselil enajste zmage v karieri. Foto: EPA

Poleg Španca sta dve sekundi zaostala tudi Francoz Romain Bardet na tretjem mestu in Američan Tejay Van Garderen. Avstralec Richie Porte na petem in Kolumbijec Nairo Quintana na šestem mestu sta si prikolesarila devet sekund zaostanka, še tri sekunde več je zaostal Britanec Chris Froome, ki je zasedel deveto mesto.

V skupnem seštevku ima Irec Martin šest sekund prednosti pred Contadorjem in osem pred Bardetom.

Roglič odličen na vzponih
Tretja etapa je vsebovala štiri gorske cilje. Kar dvakrat smo morali kolesarji na La Molino. Na ciljnem vzponu sta z napadom poskusila Quintana in Froome, a nista bila uspešna. m Martinu, ki se ni dal premagati, v zadnjih 500 metrih si je celo priboril dve sekundi prednosti. S tem je prišel do 16. zmage v karieri in drugo letošnjo.

Hrabro se je z vzponi, ki so njegova specialnost, spoprijel tudi slovenski novinec med elito Primož Roglič, zasedel je 26. mesto, v cilj je prišel s skupino, ki je zaostala 28 sekund.

Debusschereju dirka Dwars door Vlandereen, Mezgec 48.
Belgijec Jens Debusschere je zmagovalec klasične kolesarske dirke Dwars door Vlandereen v Belgiji. Kolesar Lotto Soudala je bil najboljši v sprintu skupine 34 kolesarjev, v katerem je premagal Bryana Coquarda in rojaka Eduarda Theunsa.

Dirka, dolga 199,7 kilometra, se je v Roeselaru začela z minuto molka v spomin žrtvam terorističnega napada v Bruslju, do cilja v Waregemu pa ni bilo nikakršnih težav, če ne upoštevamo dežja in spolzkih cest. Ekipe sicer niso bile v popolnih postavah, saj nekateri kolesarji v Belgijo niso mogli dopotovati (Švicar Fabian Cancellara je na dan dirke iz Švice prišel z osebnim avtomobilom).

Najprej je bilo v begu šest kolesarjev, ki pa niso zdržali do konca, odločilnih je bilo 12 vzponov v zadnjem delu dirke. V njem napadov ni manjkalo, kot zadnji je z njim poizkušal Greg van Avermaet, ki pa so ga 300 metrov pred ciljem ujeli. Debusschhere je v šprintu za las prehitel Coquarda, ki je že mislil, da je zmagal, s tem pa dosegel enajsto zmago v karieri in prvo letošnjo.

Luke Mezgeca kot edinega slovenskega predstavnika ni bilo med najboljšimi, z zaostankom 38 sekund je zasedel 48. mesto.