Fabio Jakobsen. Foto: EPA

Jakobsen je dosegel 40. zmago v karieri, pred tem je nazadnje slavil pred 43 dnevi na drugi etapi dirke San Juan v Argentini. Drugo mesto je na današnji etapi osvojil Belgijec Jasper Philipsen, tretje pa Kolumbijec Fernando Gaviria.

Roglič in Mezgec v času zmagovalca

V skupni razvrstitvi ni prišlo do nobenih sprememb. Zmagovalec ponedeljkovega uvodnega in 11,5 km dolgega kronometra Ganna ima še naprej 28 sekund prednosti pred tekmeci, njegov najbližji zasledovalec pa je Nemec Lennard Kämna (+0:28).

Na dirki nastopata tudi dva slovenska kolesarja. Povratnik na veliko sceno po novembrski operaciji rame Primož Roglič (Jumbo Visma) je na današnji etapi zasedel 67., Luka Mezgec (Jayco AlUla) pa 79. mesto. Oba sta v cilj prišla v času zmagovalca.

V skupni razvrstitvi je Roglič (+0:49) na 11., Mezgec (+1:30) pa na 68. mestu.

Neptunov trizob čaka na novega kralja dveh morij, ki bo na tronu nasledil Tadeja Pogačarja. Od nekdanjih zmagovalcev sta ob Rogliču na dirki še Michal Kwiatkowski (2018) in Greg Van Avermaet (2016).

Kakšen je Rogličev načrt za prvo dirko sezone, na katero je prišel nenapovedano? "Sproščeno iz dneva v dan, uživati in pridobivati občutke, ker me pol leta ni bilo v pelotonu. Rezultatsko grem v prihodnje dni neobremenjeno," je povedal kolesar Jumba Visme, katere kapetan na dirki Tirreno–Adriatico je Wilco Kelderman.

2. etapa Camaiore–Follonica se je vila 210 km ob Tirenskem morju proti jugu. Sredi etape je bil en kategorizirani vzpon, pa tudi leteči cilj je bil na vrhu krajšega vzpona, a zaključek v morskem letovišču Follonica je bil pisan za množični sprint glavnine.

V sredo bo na sporedu razgibana in 216 km dolga etapa med krajema Follonica in Foligno.