Nairo Quintana je spomladi v sijajni formi. Kolumbijec je dobil tudi Dirko po Kataloniji. Foto: EPA
Michael Albasini
Michael Albasini se je veselil zmage na zadnji etapi v Ženevi. Foto: EPA

Za Švicarjem je cilj prečkal Kostaričan Andrey Amador, tretji je bil Nizozemec Wilco Kelderman. Matej Mohorič (Lampre-Merida) je bil 23., Simon Špilak (Katjuša) 32., Jan Polanc (Lampre-Merida) pa 50., vsi so prišli na cilj v času zmagovalca.

Albasini je bil član desetčlanske ubežne skupine. Carlos Verona je 16 kilometrov pred ciljem pospešil, sledil mu je Albasini, pridružila pa sta se jima še Kelderman in Amador. 10 km pred ciljem so imeli minuto prednosti, šprinterske ekipe pa so se odločile za lov. Bile so blizu, 600 metrov pred ciljno črto je Tom Bohli ujel priključek, a je bil Albasini zbran in je dovolj hitro odgovoril s šprintom.

"Na radiu sem slišal športnega direktorja, da je razlika do zasledovalcev 17 sekund. Nisem pričakoval tega. Fant je letel mimo mene, toda začutil sem, da bo umrl v zadnjih 500 metrih. Začel sem šprintati 400 metrov do cilja in bilo je dovolj," je pojasnil Albasini.

Špilak skupno na sedmem mestu
Quintana je v skupnem seštevku za 19 sekund premagal Francoza Thibauta Pinota, še štiri sekunde več je zaostal tretjeuvrščeni Španec Jon Izagirre. Špilak, zmagovalec Dirke po Romandiji leta 2010, leta 2013, 2014 in 2015 pa je bil drugi, je dirko končal na sedmem mestu, za Quintano je zaostal minuto in 16 sekund. Polanc je bil 23., Mohorič pa 62.

V seštevku mladih kolesarjev sta Polanc in Mohorič končala med deseterico najboljših, prvi je bil peti, drugi pa osmi.

Tudi Bole potrjen za Giro
Italijansko-japonska ekipa Nippo-Vini Fantini je sporočila imena devetih tekmovalcev, ki bodo kolesarili na Dirki po Italiji. Med njimi je tudi Grega Bole, ki je pred 14 dnevi grdo padel na enodnevni dirki Amstel Gold.

Poleg Boleta so v ekipi še Italijani Damiano Cunego, Giacomo Berlato, Alessandro Bisolti, Iuri Filosi, Riccardo Stacchiotti in Gianfranco Zilioli, Japonec Genki Jamamoto in Romun Eduard Michael Grosu.

"Padec na Amstel Goldu je bila nesreča na moji poti do Gira, saj sem se počutil zelo dobro, priprave pa so bile perfektne. Toda povsem sem si opomogel, trdo sem treniral, da bom čim bolje pripravljen na najpomembnejšo dirko sezone. Z Damianom se dopolnjujeva, lahko napadava v različnih etapah in se zabavava," je povedal Bole.

Bole je drugi Slovenec, ki je potrjen za 99. Giro. Začetek dirke bo v petek. Predtem je Lampre-Merida med deveterico imenovala Mohoriča. Od Slovencev naj bi nastopila še Luka Mezgec in Primož Roglič.