Thor Hushovd je napovedal še hud boj za zeleno majico. Foto: Reuters
Fabian Cancellara
Fabian Cancellara je že šesti dan zapored zadržal rumeno majico. V petek jo bo verjetno izgubil. Foto: EPA
Hushovd dobil šprint pred Pireneji

Najboljšemu šprinterju sveta Marku Cavendishu ni uspelo slediti najboljšim na kratkem ciljnem vzponu na Montjuic. Hushovd je imel v zadnjih metrih več moči od Oscarja Freireja in Joseja Joaquina Rojasa. Britanec je končal šele na 16. mestu in ima v točkovanju za zeleno majico le še točko naskoka pred Hushovdom.

David Millar (Garmin-Slipstream), Sylvain Chavanel (Quick Step), Stephane Auge (Cofidis) in Amets Txurruka (Euskaltel-Euskadi) so skušali s pobegom v dežju, 29 km pred ciljem je s samostojnim pobegom poskušal Millar, a ga je glavnina kilometer pred cilljem ujela.

Številni padci na spolzki cesti
"Vedel sem, da mi lahko uspe v tej etapi. Bilo je zelo spolzko, a dež meni ustreza. Zadovoljen sem s prvim tednom Toura, ki je bil zelo naporen," je povedal Hushovd. Na spolzki cesti je bilo precej padcev. Lanski zmagovalec Carlos Sastre je padel na začetku etape, 3 km pred ciljem je bil na asfaltu tudi Tom Boonen, ki je močno šepal tudi po prihodu v cilj.

Tudi Špilak na tleh
Edini slovenski udeleženec Toura Simon Špilak (Lampre) je v cilj prikolesaril na 123. mestu z minuto in 55 sekundami zaostanka ter je s sedmimi minutami zaostanka sedaj skupno na stotem mestu. Prav tako je bil vpeleten v enega izmed padcev

Vzpon na Arcalis pravi test za favorite
V petek se Tour začne zares. Na sporedu je najtežja izmed treh etap v Pirenejih s ciljnim vzponom na Arcalis (2.240 m) v Andori. Zadnjih 10,6 km je zares peklenskih, povprečni naklon je 7,1-odstoten, leta 1997 pa si je na njem pot do skupne zmage na Dirki po Franciji tlakoval Jan Ullrich.