Marcel Kittel je dobil šprint na skrajšani prvi etapi. Foto: EPA

Najboljši Slovenec je bil Jan Polanc na 30. mestu. V času zmagovalca je skozi cilj prišel tudi zmagovalec Dirke po Romandiji leta 2010 Simon Špilak, član Katjuše je bil 80. Matej Mohorič je z zaostankom 17 sekund osvojil 110. mesto.

Rumeno majico vodilnega je zadržal zmagovalec torkovega prologa Španec Jon Izagirre (Movistar). Nizozemec Tom Dumoulin zaostaja šest sekund, Britanec Geraint Thomas pa še eno več. Špilak zaostaja 22 sekund in je 29., Polanc je 79. in zaostaja 34 sekund, Mohorič pa 99. z zaostankom 44 sekund.

Kolesarji so že prolog odpeljali v pravih zimskih razmerah, današnjo etapo pa so prireditelji morali skrajšati. Iz te je tako izpadel edini kategoriziran vzpon, šprinterji na ta način niso izgubili stika z glavnino, na koncu pa so lahko obračunali med seboj. Etixx je opravil odlično delo, ki ga je Kittel dokončal z odliko.

"Na tej dirki želim predvsem izboljšati pripravljenost, preizkusiti se želim tudi v tako težkih etapah. Menim, da mi je šlo na roko, ker prvega vzpona ni bilo," je povedal 27-letni Kittel.