Devin Robinson je bil ob kapetanu Jaki Blažiču s 17 točkami (pri obeh je bil met za tri točke 3/6) prvi strelec Olimpije, zbral je tudi devet skokov. Foto: www.alesfevzer.com

Tekma je bila razburljiva do konca, čeprav se je zdelo drugače. Ob zabijanju D. J. Stewarta je bilo namreč 20 sekund pred koncem 84:77, toda gostje so bliskovito dosegli pet točk. Najprej je Aamir Simms zadel trojko, takoj nato pa je po odvzeti žogi Tyler Ennis dosegel koš za dve točki. Preobrata le ni bilo, Aleksej Nikolić (12 točk) je imel mirne živce, z dvema prostima metoma je odločil dvoboj.

Obramba in borbenost na precej višji ravni
Olimpija je po slabi predstavi na nedeljski tekmi Lige ABA proti Dubaju popravila obrambo (škripalo je le v drugi četrtini – 27 dobljenih točk), prav tako se je veliko bolj potrudila v skoku (32:37 v korist Venezie). Predvsem pa: že po dveh krogih Evropskega pokala ima več zmag kot v lanski sezoni tega tekmovanja.

Olimpija zadela 12 trojk
Brynton Lemar, ki je bil v prvem polčasu najboljši Olimpijin strelec (9 točk), v nadaljevanju zaradi poškodbe stopala ni več stopil na parket. Met slovenskih prvakov iz igre je bil skoraj 50-odstoten (32/65), zadeli so tudi 12 trojk od 29 poskusov. Ekipa iz Benetk, ki jo vodi Neven Spahija, je imela 17 izgubljenih žog. Tyler Ennis je bil s 23 točkami in osmimi skoki najboljši pri Reyer Venezii.

20 mesecev brez domače evropske zmage
V lanski sezoni je Olimpija izgubila vse domače tekme v Evropskem pokalu, tako da je na novo domačo zmago čakala kar 608 dni – vse od 1. februarja 2023, ko je v Stožicah s 77:73 premagala ravno Reyer Venezio. Prihodnji teden bodo slovenski prvaki v 3. krogu gostovali v Turčiji pri Türk Telekomu.