Furkan Aldemir je bil nerešljiva uganka za obrambo zeleno-belih. Zbral je 18 točk in bil tudi prvi strelec tekme. Foto: Reuters
Sasu Salin, Jamon Lucas
Turški košarkarji so se na trenutke poigravali z gostitelji, ki so se sicer dobro upirali, a v končnici storili preveč napak za morebitno zmago. Foto: Reuters
Union Olimpija - Galatasaray
Ben Woodside je na parketu preživel 18 minut, zbral je 7 točk, dvakrat je tudi ukradel žogo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Danny Green je v prvih treh krogih letošnje Evrolige v povprečju dosegel 15,3 točke na tekmo. Tokrat je imel slab večer, zbral je le 6 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleksandar Ćapin je bil ena izmed redkih svetlih točk pri Unionu Olimpiji. Bil je prvi strelec ekipe (15 točk), odlično je metal predvsem za tri (5/6). Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jaka Lakovič ni imel svojega večera, zbral je zgolj dve točki. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Gostje so vodili od začetka do konca. Že v uvodnih minutah so pokazali, da bodo svojo kožo zelo drago prodali, a so se Ljubljančani, zlasti po porazni drugi četrtini, vrnili in pretili vse do končnice, v kateri pa so storili preveč napak v napadu, razpoloženi pa so bili tudi turški branilci, ki so ljubljanske napade zaustavljali z blokadami. Z 18 točkami je bil najučinkovitejši igralec na tekmi Furkan Aldemir.

Film tekme Union Olimpija - Galatasaray

Prva četrtina (23:27): Po slabem začetku našli tla pod nogami
Srečanje so zmaji začeli zelo slabo, Galatasaray je bil v uvodnih minutah zelo razigran, na krilih Dariusa Songaile, Ederja Arslana in Aldemirja so hitro povedli z 9:0, prve točke je za gostitelje s trojko dosegel Danny Green. Turki so Ljubljančane v naslednjih minutah držali na varni razdalji, slabe tri minute pred koncem prve četrtine pa je v igro vstopil Robert Rothbart, ki je preporodil igro zmajev v obrambi in jim pomagal ujeti nasprotnika (18:20). Po minuti odmora je Olimpija znova postala nekoliko nezbrana v obrambi, Galatasaray je to izkoristil in znova pobegnil. Izid po prvih desetih minutah je ob sireni s trojko postavil Sasu Salin (23:27).

Druga četrtina (14:17): Popolni mrk obeh ekip
Gledalci so morali v drugi četrtini dobre štiri minute čakati na prvi koš, zadel je Tutku Acik. Igra Uniona Olimpije v drugem delu prvega polčasa enostavno ni stekla, v obrambi so bili Ljubljančani premalo agresivni, izgubljene žoge so se vrstile kot po tekočem traku. Turkom je številne napake vendarle uspelo kaznovati, s petimi zaporednimi točkami se je izkazal Preston Shumpert. Pri izidu 23:34 je trener Sašo Filipovski zahteval minuto odmora, po kateri se igra njegovih varovancev ni pretirano izboljšala, jim je pa 4 minute in 17 sekund pred koncem polčasa uspelo doseči prvi koš v drugi četrtini, na 25:35 je zmanjšal Deon Thompson. Olimpija se je za trenutek prebudila, a v obrambi je še vedno škripalo. Turki so to pridno izkoriščali, izenačili najvišjo prednost v prvem polčasu (+12), na odmor pa sta ekipi odšli z izidom 37:44.

Tretja četrtina (19:13): Pred zadnjo četrtino le -1
Tretjo četrtino so Ljubljančani začeli bolje, Ratko Varda je zaostanek zmanjšal na -1 (43:44), nato pa je Galatasaray z delnim izidom 8:0 in šestimi zaporednimi točkami Songaile znova ubežal (43:52). Po še drugi minuti odmora, ki jo je zahteval Filipovski, se je igra gostiteljev za odtenek popravila, po napakah gostov v napadu pa so zeleno-beli izid znižali na -1 (56:57). 25 sekund pred koncem so imeli celo napad za vodstvo, a so ga zapravili.

Četrta četrtina (14:22): Turki stisnili v obrambi
Tudi v zadnji četrtini so Turki dosegli tri hitre koše in povedli z 59:63, a so se Ljubljančani vrnili. Aleksandar Ćapin je v četrtem poskusu zadel še četrto trojko, Damir Markota pa je v naslednjem napadu zabil za 61:63. Ob izidu 63:66 je Jaka Lakovič dobre štiri minute pred koncem metal za tri in na veselje zbranih navijačev v Stožicah zgrešil obroč. V končnici je zmajem zmanjkalo sreče, nasprotniku so se znova približali na vsega točko zaostanka, nato pa spet popustili v obrambi. Z delnim izidom 9:0 so Turki povedli za deset točk, v obrambi so blokade delili kot za stavo, povratka za Ljubljančane ni bilo več. Končni izid (70:79) je s polaganjem postavil Shumpert.