Rade Mijanović
Trener Domžalčanov Rade Mijanović v letošnji sezoni še ni vknjižil zmage. Foto: Drago Perko

Novomeščani so slavili po izjemni zadnji četrtini, ki so jo dobili s šestimi točkami razlike. Najzaslužnejša za veliki uspeh in drugo zmago Krke v letošnji sezoni Lige NLB sta bila veteran Davor Marcelić in Simon Petrov, ki sta skupaj dosegla 40 točk.

Zmaga v Srbiji po 31. marcu
Dolenjci so srečanje začeli odlično, saj so večino uvodne četrtine tudi vodili, v drugi pa nekoliko padli in po dvajsetih minutah zaostajali s sedmimi točkami razlike (38:31). Po prihodu iz garderobe so gostitelji povedli z večjo razliko (45:35), a zeleno-belih ni zmotilo niti to. S srčno igro so se zoperstavili Hemofarmu, v zadnji četrtini zadeli štiri od skupno osmih trojk in po drami zasluženo slavili v Vršcu. To je sploh prva zmaga Krke proti srbskemu klubu v Ligi NLB in prva slovenska v Srbiji po 31. marcu letos.

Dober odpor Heliosa v Zadru
Drugi slovenski predstavnik Helios se je mroal iz Dalmacije podati s porazom (73:67), pa čeprav bi se srečanje lahko končalo tudi drugače. Četa Rada Mijanovića se je tako kot Krka gostiteljem dobro zoperstavila v prvih desetih minutah, ki so jih dobili s 27:21, v nadaljevanju pa so se Zadarčani vrnili in prek Malika Dixona rezultat ob polčasu postavili na 42:38. Tudi v drugem delu igre je na parketu igro vodila ekipa Zadra, največja razlika je v 38. minuti znašala enajst točk (71:60). Domžalčani, pri katerih je blestel Nicholas Jacobson (19 točk), so se v zadnji minuti lanskoletnim hrvaškim prvakom približali na le štiri točke zaostanka (71:67) a bili za kaj več premalo natančni.

Partizan šele po podaljšku
Izmed preostalih srečanj je bilo še najbolj zanimivo hrvaški prestolnici, kjer je Zagreb šele po podaljšku klonil proti Partizanu (91:92), medtem ko je Crvena Zvezda gladko ugnala Split Slobodana Subotiča. V popoldanskem srečanju so bili s 85:76 mladi košarkarji FMP-ja upravičeno boljši od zagrebške Cibone, medtem ko Union Olimpija v nedeljo zvečer igra proti Vojvodini.