Jalen Brunson je bil odličen na zadnjih dveh tekmah, ko je Dallas dvakrat premagal Utah. Foto: Reuters

Po 11 zaporednih porazih oziroma po več kot šestih letih so Mavsi znova slavili v Salt Lake Cityju. Odlično so odigrali prvi polčas, ki so ga dobili za 17, potem ko so zadeli 13 trojk z 52-odstotno uspešnostjo. V tretji četrtini se je Utah na krilih Donovana Mitchlla, ki je bil z 32 točkami prvi strelec srečanja, povsem približal, toda z znova izvrstnim Jalnom Brunsonom, ki je blestel z 31 točkami, so gostje nalet pravočasno zaustavili. Četrta tekma bo v soboto ob 22.30 po slovenskem času.

Na četrtem obračunu bi se lahko na parket vrnil Dončić. Kljub napredku pri rehabilitaciji poškodbe mečne mišice se je zdravniška služba Dallasa odločila, da bo 23-letni Ljubljančan izpustil tudi prvi dvoboj serije v Vivint Areni. Na posnetku, ki je zaokrožil po spletu, je opravil trening pred tekmo, v zadnjih dveh dneh povečal obremenitev, za ESPN tudi dejal, da se dobro počuti, toda Teksašani niso tvegali. Povprečna odsotnost zaradi tovrstne poškodbe je v tej sezoni 16 dni, od Lukove pa je zdaj minilo 11 dni.

"Košarka je igra serij. Nam je uspela na začetku tekme, njim v tretji in četrti četrtini. Ostali smo zbrani. Vedno pravim, da ima ta ekipa velik karakter. Igrali smo naprej in v pravem trenutku zadeli ter odigrali dobro v obrambi. V garderobi ves čas poudarjamo obrambo. V tretji četrtini je Utah preobrnil izid, a smo se borili do konca in v odločilnih trenutkih bili dobri defenzivno," je po tekmi dejal trener Dallas Jason Kidd in dodal, da bo v petek več jasnega glede Lukovega igranja na četrtem obračunu.

V razgretem vzdušju Vivit Arene je Dallas po zaslugi Brunsona dobro začel tekmo. Tako kot organizator igre Mavsov je v slogu drugega dvoboja nadaljeval Maxi Kleber, ki je takoj po prihodu na parket zadel tri trojke. Ko je bil izza črte natančen še Josh Green, so gostje v prvi četrtini povedli za devet. Na začetku druge, ko je bil izza črte od table uspešen Davis Bertans, je bila razlika prvič dvomestna. Latvijec, ki je v karieri oblekel tudi dres Olimpije, je ob koncu polčasa zadel dve trojki zapored iz kota in prednost je narasla na 17.

Utah je v tretji četrtini počasi začel topiti zaostanek. 14 minut pred koncem srečanja je Mitchell, ki je v tretji četrtini prispeval kar 18 točk, po dolgem času razliko zmanjšal na manj kot deset točk, po trojki Erica Paschalla pa je pred zadnjo četrtino znašala le še šest. Mitchell je takoj znižal na -4, Mike Conley pa je, ko je ostalo še šest minut in 40 sekund, z natančnim metom za tri približal na 102:103. Spencer Dinwiddie je odgovoril s štirimi zaporednimi točkami, vmes pa je Bojan Bogdanović zgrešil trojko za izenačenje. Nato je odgovornost prevzel Brunson, ko je bil izza črte za 106:116 uspešen Dorian Finney-Smith, pa je bil dve minuti pred koncem dvoboj odločen.

Brunson z imenitno predstavo navdušil tudi Dončića

Golden State povedel s 3:0

Steph Curry in soigralci bodo prvo zaključno žogo imeli v nedeljo. Foto: Reuters

Golden State je le še zmago oddaljen od napredovanja. Warriorsi so v Denverju slavili s 118:113. Gostje so si v prvem polčasu priigrali 12 točk prednosti, Nuggetsi pa so z dobro tretjo četrtino, ki so jo dobili za 12, preobrnili izid in pred zadnjo četrtino povedli za dve. Golden State je nato prevzel pobudo, toda prek odličnega Nikole Jokića je Denver dobre tri minute pred koncem povedel. Potem gostitelji skoraj tri minute niso zadeli, na drugi strani je Andrew Wiggins s trojko iz kota popeljal Warriorse v vodstvo.

Sledil je prodor in iznajdljiv zaključek Jordana Poola, ko je ostalo še 41 sekund, pa je za +5 Stephen Curry švignil mimo Jokića in položil. Odločilno akcijo so Bojevniki (oz. Draymond Green) takoj zatem odigrali v obrambi. Jokić je igral s hrbtom proti obroču, ko mu je izkušeni košarkarji, ki je bil tedaj že pri petih osebnih napakah, ukradel žogo. Srbski orjak je sicer blestel s 37 točkami in 18 skoki. Pri gostih sta Curry in Poole prispevala po 27 točk, 26 pa jih je dodal Klay Thompson. Vlatko Čančar je srečanje spremljal s klopi.

Prvaki proti Bullsom brez Middletona

Zvezdnik Milwaukeeja Khris Middleton bo zaradi težav z levim kolenom izpustil preostanek serije uvodnega kroga končnice proti Chicagu. Poškodoval se je v četrti četrtini druge tekme. V primeru napredovanja aktualnih prvakov bodo čez dva tedna opravili ponoven pregled, tedaj pa bo tudi jasno, kdaj se bo ameriški reprezentant lahko vrnil na parket. Izid v seriji je trenutno izenačen.

Grizliji Volkove ugnali po zaostanku za 26

Memphis je po velikem preobratu v Minneapolisu povedel v seriji z 2:1. Grizliji so Minnesoto ugnali s 104:95, potem ko so zaostajali že 26 točk. 47:21 so Volkovi povedli v drugi četrtini. Še v prvem polčasu so gostje naredili serijo 15:0, v tretji četrtini pa je Minnesota znova povišala svoj naskok na 23. Zadnjo četrtino je Memphis dobil s kar 37:12. Sedem minut pred koncem je Tyus Jones, ki je odrašča v Minnesoti, pred prihodom med Grizlije pa tudi igral za Volkove, zadel izza črte za 86:85. Zatem Memphis ni vodstva več izpustil iz rok.

Desmond Bane je bil prvi strelec tekme s 26 točkami. Sedemkrat je bil uspešen izza črte. Brandon Clarke je 16 od svojih 20 točk dal v drugem polčasu, Ja Morant pa se je izkazal s trojnim dvojčkom. 16 točkam je dodal še po deset skokov in podaj. D'Angelo Russell je bil z 22 točkami prvi strelec domače zasedbe. V zadnji četrtini je zgrešil vse tri mete in ostal brez točk. Razočaral je Karl-Anthony Towns, ki je prispeval le osem točk.