Dragić bo v soboto pred domačimi navijači tudi uradno sklenil izjemno bogato športno pot. Na uradnih tekmah članske reprezentance je nosil dres s petimi različnimi številkami.
Prvenec na svetovnem prvenstvu na Japonskem leta 2006 je odigral s številko 13. Leto dni pozneje je na evropskem prvenstvu v Španiji z zlomljenim nosom ter zaščitno masko s slovensko zastavo nosil številko 7, na olimpijskem kvalifikacijskem turnirju v Atenah 2008 pa mu je pripadla številka 9.
Za EP 2009 na Poljskem je prvič izbral številko 11, ki jo je pozneje nosil še na štirih velikih tekmovanjih, in sicer na SP-ju v Turčiji 2010, EP-ju v Litvi 2011, domačem EuroBasketu v Celju in Ljubljani 2013 ter na SP-ju v Španiji 2014.
Pravljična številka 3
Ko je Mednarodna košarkarska zveza Fiba spremenila pravilo glede številk na dresih in so igralci bolj ali manj lahko izbirali poljubne številke, pa si je Goran Dragić za EP 2017 izbral številko 3. In s številko 3 je skupaj s soigralci z naslovom prvakov spisal zlato košarkarsko pravljico, ki še danes velja za enega največjih uspehov slovenskega športa. V čast in poklon Goranu Dragiću je slovenska zveza ob koncu njegove kariere upokojila reprezentančni dres z njegovo legendarno številko 3. V dresu slovenske reprezentance tako med navijači priljubljene trojke ne bo nosil nihče več.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje