Hrvaška je prekinila serijo petih porazov proti Sloveniji. Na 39. medsebojni tekmi jo je premagala 20. Foto: BoBo

V prvem slovenskem napadu je Dončić zgrešil trojko z velike razdalje, potem pa prek Zubca atraktivno podal Nebu za 'alley-oop'. V naslednji akciji je podobno Američanu v slovenskem dresu za zabijanje asistiral še Dragić, nato pa je bilo vse v znamenju Hrvaške. 10:0 je bila njena serija. Izkoriščala je slabo slovensko obrambo, obenem pa so bili popolnoma nerazpoloženi strelci Sekulićeve vrste. V prvih desetih minutah so iz igre metali le 4/17, zgrešili pa so vseh osem trojk. Hrkati je Hrvaška zanesljivo dobila skok (16:9) in zbrala kar 11 asistenc. Slovenci so imeli na drugi strani le dve. V peti minuti je bila razlika prvič dvomestna. Pomagala ni niti Sekulićeva minuta odmora. Zubac in Šarić sta povzročala težave pod obročem, Hrvati pa so izkoristili tudi odprte mete in izza črte metali 4/7. Celo 18 je znašala prednost tik pred koncem, potem pa je Nikolić zadel tri proste mete za 31:16.

Dončić je na začetku druge četrtine postal prvi z dvomestnim številom točk na srečanju, a do tedaj zgrešil vseh šest poskusov za tri, iz igre pa je skupaj metal do tedaj le 25-odstotno. Hrvaška je prek točk Zubca pod obročem ohranjala visoko prednost, Hezonja pa je v 14. minuti s trojko za +17 Sekulića prisilil v novo minuto odmora. Vsakič, ko je Slovenija nekoliko zmanjšala, je bodisi pod obročem zadel Zubac bodisi je eden izmed Sesarjevih varovancev zadel za tri, potem ko so jim Slovenci pustili preveč odprtih metov. V 19. minuti je Klemen Prepelič zadel trojko, šele prvo slovensko iz 15. poskusa. Takoj zatem je bil za tri uspešen še Dragić. Met Slovenije je bil v drugi četrtini 7/19, Hrvaška pa je na odmor odšla z lepo prednostjo 54:41.

Čančar je s trojko na začetku drugega polčasa znižal na -10, toda le dobro minuto kasneje je po ustaljenem receptu trojki in košem izpod obroča Zubca Hrvaška povedla za 17. Minuto zatem je Hezonja po napaki Dimca v protinapadu zabil za še dve točki višjo razliko. Nato je sicer Slovenija prišla na -14, a je z dvema trojkama za 73:53 odgovoril Filipović, ki je zatem še pri prenosu ukradel žogo Prepeliču in povišal na +21. Po okvari semaforja, ko je bila tekma kar nekaj časa prekinjena, je zadel še eno trojko za 84:60, še točko več pa je Hrvaška vodila tik red koncem četrtine, ko je zadel Branković. Slovenija je v tretji četrtini prejela kar 39 točk. Vprašanje zmagovalca je bilo že nekaj časa odločeno, Hrvaška pa je vmes še oplemenitila vodstvo v zadnji četrtini. Najvišja razlika je znašala 29 točk, Slovenija pa je do konca omilila poraz.