25-letni Burgič se po seriji poškodb želi vrniti med najboljše slovenske napadalce, za kar si je izbral Wacker Innsbruck, ki po 4 krogih avstrijskega prvenstva s tekmo manj zaseda visoko 2. mesto. Foto: MMC RTV SLO
Milivoje Novakovič in Nikita Rukavytsya
"Mišo" Novakovič na tekmi z Avstralijo ni izstopal, zato pa je v klubu zadel na prvi pravi tekmi. Foto: Reuters
Robert Koren
Za West Bromwich je Koren v treh letih in pol odigral 148 tekem, na katerih je dosegel 22 golov. Foto: MMC RTV SLO

Miran Burgič, ki na tekmi z Avstralijo ni dobil priložnosti, je bil igralec tekme na obračunu 1. kroga avstrijskega pokala med Wacker Innsbruckom in Union Vöcklemarktom (3:0). Slovenski napadalec je podal za prvi gol, nato zaradi ugovarjanja sodniku prejel rumeni karton, v 77. minuti srečanja pa je dosegel svoj prvi gol v dresu Innsbrucka, kamor je letos poleti prišel iz Švedske kot prosti igralec.

Mišo do "Miša" za gol
Slovenska naveza v Kölnu je odlično odprla sezono - Mišo Brečko je podal Milivoju Novakoviču za končnih 2:0 na pokalni tekmi med "kozlički" in petoligašem Meuselwitzom. Drugi zadetek je padel tik pred koncem prvega polčasa, Brečko je podal z desne strani, "Nova" pa je z glavo rutinirano zadel v levi kot domačih vrat.

Boleč poraz ob premieri za Hull City
Igralska zgodba preteklega tedna je pripadla kapetanu Slovenije Robertu Korenu, ki je po dolgem iskanju le našel nov klub - Hull City. Potem ko je bil v petek uradno predstavljen kot novi "tiger", je že drugi dan doživel prvi nastop v novem dresu s številko 22, ki pa ga bo "RoKo" želel čimprej pozabiti. Hull City je v 2. krogu angleškega Championshipa v gosteh visoko izgubil z Milwallom (4:0), slovenski kapetan pa je odigral drugi polčas.

Velika pričakovanja "tigrov"
"Od samega začetka je bilo jasno, da bo Koren prišel k nam, saj je bila to njegova in naša velika želja. Je prvi nogometaš, ki si ga je trener Nigel Pearson zaželel, ko je pred začetkom sezone prišel v naš klub. Koren je zavrnil kar nekaj ponudb preostalih klubov in se odločil, da pride k nam,'' je prestop komentiral direktor kluba Adam Pearson in nadaljeval: ''Je zelo talentiran nogometaš, ki bo naši ekipi prinesel veliko dobrega. Zabijal bo gole in povečal kreativnost naše ekipe. Poleg tega, da je odličen nogometaš, je tudi velik profesionalec, ki se športno obnaša zunaj igrišča."

Bo Ilič prepričal Blackpool?
Koren je tako ostal brez želenega kluba v Premier ligi, kjer bo na svojo priložnost v Newcastlu čakal Haris Vučkič. Vseeno pa se lahko zgodi, da bo v najboljši angleški ligi zaigral tudi slovenski reprezentant. Branko Ilič se od petka mudi na preizkušnji pri novincu Blackpoolu in bo skušal na treningih prepričati Angleže, da ga odkupijo od moskovske Lokomitev, za katero je Ljubljančan v letošnji sezoni odigral le eno samo tekmo.

Tekmovanja so začeli že skorajda vsi klubi slovenskih reprezentantov, na prve prave tekme čakajo le še "Italijani".

Akcija Brečko - Novakovič za pokalno zmago Kölna (od 1:27)

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Matjaža Keka
Ime PriimekKlub (država)TekmaIgralni časOpombe
VRATARJI
Jasmin HandanovičEmpoli (ITA II)22. 8.: Frosinone - Empoli/liga se še ni začela
Samir HandanovičUdinese (ITA)28. 8.: Udinese - Genoa/liga se še ni začela
Aleksander ŠeligaSparta Rotterdam (NIZ II)16. 8.: Go Ahead - Sparta/tekma v ponedeljek
BRANILCI
Mišo BrečkoKöln (NEM)Meuselwitz - Köln 0:2 (P)vso tekmopodal za 0:2

Boštjan Cesar

Chievo (ITA)28. 8.: Chievo - Catania/liga se še ni začela
Branko IličLokomotiva MoskvaLokomotiva - Spartak M. 2:3/izven kadra/na preizkušnji v Angliji

Andraž KirmWisla Krakow (POL)Ruch Chorzow - Wisla 2:0do 62. minute/
Robert Koren (c)Hull City (ANG II)Milwall - Hull C. 4:0od 46. minutedebi za Hull City
Aleksander Radosavljevičbrez kluba///
Dalibor StevanovičVitesse (NIZ)Ajax - Vitesse 4:2/poškodba gležnja
Dare Vršičbrez kluba///
NAPADALCI
Miran BurgičWacker Innsbruck (AVT)Union Vöcklamarkt - Innsbruck 0:3 (P)do 81. minute v 77. minuti za 0:2, podal za 0:1 in v 62.
Zlatko DedičBochum (NEM)Kickers Offenbach - Bochum 3:0 (P)/izven postave
Zlatan LjubijankičGent (BEL)Gent - Eupen 2:1do 75. minute/
Milivoje NovakovičKöln (NEM)Meuselwitz - Köln 0:2 (P)vso tekmo v 45. minuti
Tim MatavžGroningen (NIZ)AZ Alkmaar - Groningen 1:1do 71. minute/