Boštjan Cesar (levo), ki je januarja prišel v Grenoble, je sezono začel s porazom proti favoriziranemu Marseillu. Foto: EPA
Mathieu Valbuena in Bruno Cheyrou
Bruno Cheyrou je z natančnim volejem postavil končni izid 0:2. Foto: Reuters

Že takoj na začetku je zadel senegalski napadalec Mamdou Niang, v 80. minuti pa je imeniten volej z 20 metrov uspel Benoitu Cheyrouju. Lanski podprvaki so se pred novo sezono precej okrepili, prišli so Gabriel Heinze, Lucho Gonzalez in Fernando Morientes. Na trenerski klopi je debitiral Didier Deschamps, ki je kot kapetan moštva leta 1993 kot prvi dvignil pokal za zmago v Ligi prvakov.

Lopez rešil točko
"Ni lahko začeti sezone z zmago v gosteh. Všeč mi je, da smo znali nadzirati potek tekme. Pomembne so tri točke, čeprav še ni bilo vse popolno," je povedal Deschamps. Lyon, ki se je moral po sedmih zaporednih naslovih v sezoni 2008/09 zadovoljiti s tretjim mestom, si je z zadetkom Lisandra Lopeza v zadnji minuti priigral točko proti Le Mansu (2:2). "Rezultat ni dober, veseli pa me, da smo se po zaostanku dvakrat vrnili," je povedal trener Claude Puel.

Birsa ni našel poti do mreže
Paris St. Germain ni izkoristil številčne prednosti (po 33 minutah je moral na klop branilec Cyril Jeunechamp) in je proti novincu Montpellieru iztržil le remi (1:1), potem ko je zadel bosanski branilec Emir Spahić. "Ekipa, kot je Paris St. Germain, mora ob igralcu več zmagati," je bil nad razpletom razočaran trener Antoine Kombouare. Socheaux je brez pomoči Bojana Jokiča premagal Auxerre z 0:1. Valter Birsa je za gostitelje igral do 75. minute. Prvak Bordeaux bo sezono začel z nedeljsko večerno tekmo proti Lensu.