Boštjan Cesar je v Bologni dosegel še drugi zadetek v italijanskem prvenstvu. Prvega je dosegel 24. oktobra na tekmi s Ceseno (2:1). Foto: EPA
Miguel Britos
Miguel Britos je domačo ekipo v 39. minuti povedel v vodstvo. Foto: EPA

28-letni Ljubljančan, ki barve Chieva brani od maja letos, je izničil vodstvo domače ekipe, ki je z golom Miguela Britosa povedla v 39. minuti. V 4. minuti nadaljevanja je namreč po podaji iz kota Michela Marcolinija z glavo žogo poslal za hrbet vratarja Emiliana Viviana. Vseeno so 'leteči osli' srečanje izgubili, saj je v izdihljajih tekme po podaji Vangelisa Morasa z leve strani mrežo zatresel Marco Di Vaio.

Cesar je odigral vso tekmo, Bojan Jokić (Chievo) in Rene Krhin (Bologna) pa sta srečanje odsedela na klopi.

ITALIJANSKO PRVENSTVO, preložena tekma 14. kroga

BOLOGNA - CHIEVO 2:1 (1:0)
Britos 39., Di Vaio 93.; Cesar 49.
Cesar je igral vso tekmo, Jokić (oba Chievo) in Krhin (Bologna) pa sta bila na klopi.

MILAN 15 10 3 2 26:12 33
LAZIO 15 9 3 3 20:12 30
JUVENTUS 15 7 6 2 29:15 27
NAPOLI 15 8 3 4 24:17 27
INTER 15 6 5 4 20:14 23
SAMPDORIA 15 5 8 2 18:12 23
PALERMO 15 7 2 6 25:20 23
ROMA 15 6 5 4 20:20 23