Fernando Torres (levo) je zadnji zadetek na nogometnih zelenicah dosegel še v dresu Liverpoola. Tokrat je okrepitvi, vredni 58,4 milijone evrov, menedžer Chelseaja Carlo Ancelotti namenil zgolj 45 minut igralnega časa. Foto: EPA

Prvih 25 minut smo igrali zelo dobro, bili smo boljši nasprotnik, a nam ni uspelo zadeti gola. Ko so zadeli proti koncu prvega polčasa, se je položaj le še poslabšal. V igro smo se sicer vrnili z desetimi možmi, kar pa na koncu ni bilo dovolj. Pravzaprav nismo igrali slabo, a splošno gledano, si je napredovanje zaslužila domača ekipa.

Carlo Ancelotti, menedžer Chelseaja
Roman Abramovič
Roman Abramovič, ki je zaradi Torresovega prestopa v Angliji postal tarča posmeha, bo moral na tako želeni naslov evropskega prvaka počakati še vsaj eno sezono. Foto: EPA

Chelsea je odigral vidno vlogo v nocojšnjem obračunu, toda mislim, da smo bili boljša ekipa, nekateri nogometaši so igrali zares izvrstno. Denimo Park in Javier Hernandez. Nihče nas nocoj ni razočaral.

Alex Ferguson, menedžer Man Uniteda
Ferguson zelo zadovoljen po zmagi nad Chelseajem

Še druga repriza moskovskega finala Lige prvakov iz leta 2008 se je končala z zmago Manchester Uniteda (2:1), ki je tako v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju še tretjič ugnal Chelsea. Mož odločitve je bil Ji-Sung Park, ki je v 77. minuti dosegel zmagoviti zadetek, s fantastično predstavo pa je navijače rdečih vragov znova navdušil Giggs, ki je bil udeležen pri obeh zadetkih ekipe z Old Trafforda. Za Chelsea, ki je tekmo po izključitvi Ramiresa končal z desetimi nogometaši, je edini zadetek prispeval Didier Drogba.

Fergusona ni nihče razočaral
"Mislim, da smo igrali zelo, zelo dobro proti zelo, zelo dobri ekipi,"
je bil po tekmi zadovoljen menedžer rdečih vragov Alex Ferguson in dodal: "Chelsea je odigral vidno vlogo v nocojšnjem obračunu, toda mislim, da smo bili boljša ekipa, nekateri nogometaši so igrali zares izvrstno. Denimo Park in Javier Hernandez. Nihče nas nocoj ni razočaral." Sklenil je: "Imeli smo srečo, da smo zadeli takoj po izenačenju in znova vzpostavili vodstvo. Zadetek smo prejeli zares poceni!"

Po Parkovem zadetku jim je zmanjkalo sape
United se je prebil med najboljše štiri ekipe v Evropi, štirica pa spremlja tudi njegove igralce. Kot zanimivost: Giggs je bil podajalec pri zadnjih štirih Unitedovih zadetkih v Ligi prvakov, medtem ko je Park zadnje štiri zadetke (vključno z enim za PSV iz Eindhovna) v Ligi prvakov dosegel v izločilnih bojih. "Chelsea se je dobro upiral, toda napredovanja v polfinale se veselimo mi. Pričakovali smo, da bodo ves čas oblegali naša vrata, toda imeli smo dober načrt, od katerega nismo odstopali in smo se zasluženo uvrstili med najboljše štiri ekipe," je poudaril Giggs, ki je še dodal, da je Londončane dokončno pokopal Parkov zadetek takoj po izenačenju. "Takrat jim je zmanjkalo sape," meni Valižan.

Na koncu zmanjkalo moči
Medtem ko se v Manchestru veselijo pa pri Chelseaju objokujejo še eno neuspešno sezono v najelitnejšem evropskem nogometnem klubskem tekmovanju. "Prvih 25 minut smo igrali zelo dobro, bili smo boljši nasprotnik, a nam ni uspelo zatresti mreže," je dejal menedžer Chelseaja Carlo Ancelotti in priznal: "Ko so zadeli proti koncu prvega polčasa, se je položaj le še poslabšal. V igro smo se sicer vrnili z desetimi možmi, kar pa na koncu ni bilo dovolj. Pravzaprav nismo igrali slabo, a splošno gledano, si je napredovanje zaslužila domača ekipa."

Še vedno čakajo na Torresa
Še enkrat je v modrem dresu razočaral Fernando Torres, ki po zloglasnem prestopu iz Liverpoola konec januarja še vedno ni zatresel mreže za klub s Stamford Bridga. Na zelenici je prebil zgolj 45 minut, v drugem polčasu pa ga je zamenjal Drogba. "Verjeti moramo vanj in v njegove sposobnosti. Počakati moramo, da se njegova forma izboljša," se kot pokvarjena plošča že več mesecev ponavlja italijanski strateg, ki mora zdaj dvigniti svoje varovance, da prvenstvo končajo na enem izmed prvih štirih mest, ki še vodijo v Ligo prvakov v naslednji sezoni. "Po tem porazu in globokem razočaranju se moramo hitro pobrati, začeti razmišljati o naslednji tekmi in prvenstvo končati med najboljšo četverico," je sklenil 51-letnik.

Razočarani navijači modrih
Vroče je bilo tudi v BBC-jevi popularni oddaji 5live, kjer so se po tekmi kresala različna mnenja Chelseajevih navijačev. Nekateri so še vedno tarnali nad nedosojeno 11-metrovko s prvega obračuna, drugi nikakor niso zadovoljni z zadnjimi predstavami svojih ljubljencev. Večina, ki je poklicala v studio, je prepričana, da bo po končani sezoni Ancelotti zamenjal klub, en navijač pa kar ni mogel skriti razočaranja nad najnovejšo okrepitvijo in je dejal, da je Chelsea "čakajoč na Torresa zamudil še eno lovoriko."

Rekorder Messi požel vso pozornost
V Donjecku, kjer sta se merila tamkajšnji Šahtar in Barcelona, so bile vse oči uperjene v Lionela Messija, ki je z edinim zadetkom na tekmi odločil srečanje in s tem postal rekorder po številu zadetih golov (48) v posamezni sezoni za Barcelono. Prejšnji rekord je s 47 zadetki držal brazilski virtuoz Ronaldo iz sezone 1996/97. "Vsekakor smo veseli, da smo se še tretjič zapored uvrstili v polfinale Lige prvakov. Moji varovanci so zares neverjetni - ne samo letos, temveč zadnja tri leta," je dejal trener Barcelone Pep Guardiola, ki je o povratni tekmi s Šahtarjem še dodal: "Na začetku smo se nekoliko mučili, potem pa smo začeli dominirati. Vedeli smo, da bo to gostovanje zelo težko in na začetku je res bilo, a smo se kmalu pobrali in se mirno uvrstili v nadaljnje tekmovanje."