Ousmane Dembele se je izkazal z golom in podajo v Lyonu. Foto: EPA

Francozi so se naposlušali kritik že po petkovem porazu v uvodnem krogu proti Italiji z 1:3 na Parku princev v Parizu. Tokrat so izbranci Didierja Deschampsa zaigrali precej bolj odločno. Povedli so po pol ure igre. Ousmane Dembele je streljal, Koen Casteels je žogo odbil, a le na nogo Ranadala Kola Muanija, ki jo je pospravil v mrežo.

Razigrani Dembele je z levo nogo postavil končni izid v 57. minuti, potem ko ga je lepo zaposlil N'Golo Kante z desne strani.

Davide Frattesi (desno) je v imenitni formi. Blestel je že v četrtek v Parizu. Foto: EPA

Frattesi in Kean odločila na Bozsik Areni
"Azzurri" so na Bozsik Areni v madžarski prestolnici povedli sedem minut pred odmorom. Federico Dimarco je poslal predložek v kazenski prostor, David Frattesi pa je s prsmi potisnil žogo v mrežo.

V 62. minuti je strel Giacoma Raspadorija vratar Yoav Gerafi še odbil, Moise Kean pa je žogo z desno nogo z desetih metrov poslal v mrežo. Za Izraelce je častni gol dosegel Abu Fani z roba kazenskega prostora v zadnji minuti.

Wales z izjemnim startom do zmage v Črni gori
V skupini B4 je Črna gora izgubila proti Walesu z 1:2. Kar dva gola je domača izbrana vrsta, ki jo vodi Robert Prosinečki, prejela v uvodnih treh minutah, ko sta zadela Kieffer Moore in Harry Wilson. Črnogorci so znižali prek Dritona Camaja v 73. minuti, izenačujočega gola pa niso zmogli doseči.

Aktürkoglu zrežiral zmago Turkov
Na drugi tekmi je bila Turčija boljša od Islandije s 3:1. Pri Turkih je vse tri gole dosegel Kerem Aktürkoglu (2., 52., 88.), pri Islandcih pa Victor Palsson (37.).

V skupini C2 je Ciper izgubil proti Kosovu kar z 0:4. Tekmo je zaznamovala prekinitev zaradi transparenta z napisom Kosovo je Srbija, po protestu gostujoče zasedbe pa so ga prireditelji odstranili.