Nicolas Anelka je izkoristil edino priložnost, ki se mu je ponudila. Foto: EPA
Francesco Totti je bil natančen s prostega strela. Foto: Reuters
Jose Sarriegi
Jose Sarriegi je dosegel odločilni zadetek na San Siru. Foto: EPA
Thierry Henry
Thierry Henry je v Lizboni dobil priložnost že od 1. minute. Francoski napadalec je že po četrt ure načel mrežo Sportinga. Foto: Reuters
Jadson je bil s tremi zadetki junak v Donecku. Foto: EPA
Steven Gerrard
Steven Gerrard je z glavo popeljal Redse v osmino finala. Foto: EPA
Stadion Vicente Calderon
Na stadionu Vicente Calderon je bil prazen zaradi kazni po izgredih navijačev. Foto: EPA

Bordeaux je imel ves prvi polčas terensko premoč, Chelsea se je le branil. Francozi so sprožili prvih devet strelov na srečanju. Po uri igre so Angleži prvič ustrelili proti vratom Mathieuja Valverdeja in takoj povedli. Branilec Franck Jurietti je žogo poslal nazaj proti svojim vratom, prestregel jo je Nicolas Anelka, ki je hladnokrvno zatresel mrežo. Pritisk gostiteljev se je obrestoval v 83. minuti, ko je po kotu Yoanna Gourcuffa z glavo izenačil Diarra. Štiri minute pred koncem je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Frank Lampard.

Rimljani po zaslugi Brighija v najboljšem položaju
Roma se je Cluju oddolžila za senzacionalen septembrski poraz na Olimpicu (1:3). Po podaji Simoneja Perrotte z desne strani je 27-letni Matteo Brighi zabil svoj prvi gol v Ligi prvakov. Eugen Trica je zapravil izjemno priložnost za izenačenje. V 23. minuti je Francesco Totti mojstrsko zavrtinčil žogo prek živega zidu (0:2). Po slabem posredovanju vratarja Donija je z bližine znižal Yssouf Kone. V 64. minuti je Totti podal do Rodriga Taddeija, ki je žogo podaljšal do razpoloženega Brighija. Igralec tekme je Romi zagotovil sijajen položaj pred zadnjim krogom, ko na Olimpico prihaja Bordeaux.

Sarriegi junak na San Siru
Inter je doma presenetljivo klonil proti Panathinaikosu z 0:1. Adriano je v prvem polčasu z leve strani zatresel vratnico. Tudi v nadaljevanju so bolje začeli črno-modri, a je bil vratar Grkov Mario Galinović v izjemni formi. V 69. minuti je kot izvajal Georgios Karagounis, strel Ioannisa Goumasa z glavo je vratar Julio Cesar s skrajnimi močmi odbil, branilec Josu Sarriegi pa je žogo z bližine poslal v mrežo. Rezervist Julio Cruz je imel najlepšo priložnost za izenačenje, a je Galinović s parado odlično posredoval.

Almeida priigral točko, lahko pa bi tri
Inter si je po remiju Anorthosisa in Werderja (2:2) že zagotovil osmino finala. Hugo Almeida je še v prvem delu zatresel prečko. Ciprčani so v 62. minuti povedli. Po kotu Savia je napako Clemensa Fritza izkoristil Nikos Nikolaou. Šest minut zatem je Savio povišal na 2:0. Nemški podprvaki se niso predali. Nikolaou je v kazenskem prostoru podrl Aarona Hunta, Diego pa je z bele točke znižal. Almeida je tri minute pred koncem z volejem z levico izid poravnal. Že v naslednji akciji je imel portugalski napadalec 100-odstotno priložnost, a je vratar Zoltan Nagy sijajno obranil njegov strel. Werder ostaja brez zmage in se lahko uvrsti le še v Pokal Uefa.

Barca napolnila mrežo Sportinga
Barcelona je osvojila prvo mesto v skupini C po gladki zmagi v Lizboni (2:5). Xavi Hernandez je najprej s prostega strela zadel prečko. V 14. minuti je Lionel Messi premešal obrambo Sportinga in serviral žogo na nogo Thierryju Henryju, ki je žogo le še potisnil v mrežo. Le štiri minute zatem je Eidur Gudjohnsen s hrbtom poslal žogo pred vrata, Gerard Pique pa je v gneči povišal vodstvo Barce. Na začetku drugega polčasa je Dani Alves hitro izvedel prosti strel, Messi pa je bil neusmiljen. S prostega strela z 20 metrov je Miguel Veloso znižal na 1:3. Že v naslednji akciji je Liedson s strelom v bližnji kot Victorja Valdesa napovedal zanimivo nadaljevanje. Dvome o zmagovalcu je z neverjetnim avtogolom razblinil Marco Caneira. Po prekršku nad Bojanom Krkićem je mladi napadalec z bele točke postavil piko na i.

Šahtar je s 5:0 odpravil Basel in potrdil uvrstitev v Pokal Uefa. Junak je bil Jadson, ki je dosegel hat-trick.

Atletico in Liverpool gladko naprej
Na praznem stadionu Vicente Calderon (Uefa je kaznovala Madridčane zaradi izgredov na domači tekmi proti Marseillu oktobra) je Atletico ugnal PSV z 2:1. V prvem delu sta zadela Simao Sabrosa in Maxi Rodriguez. Častni gol za PSV je po podaji Danka Lazovića dosegel Danny Koevermans.

Liverpool je bil z 1:0 boljši od Marseilla, ki je oktobra lani slavil na Anfieldu. Alvaro Arbeloa je z desne strani poslal predložek, Steven Gerrard pa z glavo matiral vratarja Steva Mandando. V zadnjem krogu se v skupini D obeta hud boj za prvo in za tretje mesto. PSV bo gostil Liverpool, Marseille pa Atletico.