Še ne 20-letni Nik Omladič je poskrbel, da je Rudar zavzel vrh Prve lige si. Foto: MMC RTV SLO
Darijo Biščan
Darijo Biščan si z Erminom Rakovičem deli prvo mesto na listi strelcev, oba sta v 4. krogih dosegla po tri gole. Foto: Mik Cm Celje
Celjani ugnali Interblock
Velenjčani napolnili mrežo Domžal

"Knapi" in "kanarčki" bodo teden dni uživali v stoodstotnem izkupičku, nato pa se bodo v soboto na Bonifiki udarili za primat v prvem delu sezone 2009/10. Tretje Celje zaostaja že za pet točk, tako da se morebitnemu zmagovalcu derbija 5. kroga obeta zajetna prednost.

Evrogol v zadnjih trenutkih polčasa
Velenjčani so zgodaj prevzeli vajeti igre v svoje roke (noge). Po štirih kotih in nekaj strelih sta Nik Omladič in Mirza Mešić v kazenskem prostoru zrežirala akcijo za 1:0. V zadnjih sekundah polčasa je Mešić je na 30 metrih nastavil žogo Denisu Grbiču, ki je s pravim evrogolom premagal Darka Brljaka.

Savić klonil po 249 minutah
Na 3:0 je po dobri uri igre s prvencem v dresu Rudarja povišal Tim Lo Duca. S strani mu je podal neutrudni Omladič, nekdanji napadalec Domžal pa je prehitel neodločna branilca in z lepim lobom matiral prepočasnega Brljaka. Štiri minute pozneje je Janez Perme po predložku s prostega strela z glavo kot prvi letos v I. SNL premagal Bobana Savića, ki je bil nepremagan kar 249 minut.

Lo Duca je v 85. minuti z roba kazenskega prostora še četrtič ukanil domžalskega varuha mreže, medtem ko je Savić z dvema "paradama" gostom preprečil omilitev poraza.

Rakovič izničil Dvorančičev solo
V 20. minuti tekme na stadionu ŽAK je Celje povedlo. Po dolgi globinski podaji se je Slaviša Dvorančič sam znašel pred Matjažem Rozmanom, celjski napadalec je sprožil z 12 m in po tleh premagal domačega vratarja. Dvorančič se je v podobnem položaju znašel že štiri minute predtem, a se je takrat izkazal Rozman.

Kapetan nato oslabil svoje moštvo
Gostitelji so razultat izenačili 14 minut pozneje, ko je Ermin Rakovič prejel žogo v kazenskem prostoru in z močnim strelom s 13 metrov premagal Amela Mujčinoviča. V drugem polčasu si je kapetan Interblocka v treh minutah prislužil dva rumena kartona in zato moral predčasno v slačilnico. Številčno premoč je že v 61. minuti s krasnim udarcem z glavo kronal Darijo Biščan, kar je na koncu zadostovalo za drugo zmago CM Celja.

4. krog:
RUDAR VELENJE - DOMŽALE 4:1(2:0)
1.900; Mešić 34., Grbič 45., Lo Duca 65., 85.; Perme 69

INTERBLOCK - CM CELJE 1:2 (1:1)
500; Rakovič 34.; Dvorančič 20., Biščan 60.
RK: Rakovič 58.

Odigrano v soboto:
HIT GORICA - LUKA KOPER 1:2 (0:0)
750; Osterc 68.; N. Kovačevič 47., Pavlin 76.

NAFTA - LABOD DRAVA 3:1 (2:1)
1.100; Mujakovič 8., Horvat 37., Sebök 61.; Zajc 12.

LABOD DRAVA 4 0 1 3 4:9 1

Olimpija je sezono začela z dvema točkama manj, ker maja v II. SNL ni odigrala tekme proti Triglavu v Kranju.