Potem ko so v kvalifikacijah v Stožicah premagali Polisjo, Šerif in Rijeko s skupnih 10:0, so bili boljši tudi od avstrijskega predstavnika. In znova je mreža Matevža Vidovška ostala nedotaknjena. Vodilna ekipa Prve lige je pustila zelo pozitiven vtis že na prvem srečanju skupinskega dela v Nemčiji proti Heidenheimu (1:2), zdaj pa je z novo dobro predstavo osvojila še prve točke, s čimer je na lestvici 16., LASK ostaja pri eni točki.

Olimpija bo v 3. krogu 7. novembra gostovala pri HJK-ju v Helsinkih, v 4. krogu bo 28. novembra gostila severnoirski Larne, v 5. bo 12. decembra gostila Cercle Brugge, v 6. pa bo 19. decembra gostovala pri Jagiellonii, tudi enem izmed tekmecev Celja, pri katerem igra slovenski branilec Dušan Stojinović.

Blanco v 14. minuti načel gostujočo mrežo

Zmaji so živahno začeli in bili nekajkrat v uvodnih minutah nevarni. V peti minuti je po podaji Alexa Blanca gostujoča obramba še pravočasno posredovala pred Pedrom Lucasom. Po dinamičnem uvodu Ljubljančanov je LASK vzpostavil ravnotežje. Ko je nekajkrat zapretil in počasi celo začel prevzemati pobudo, pa so domači nogometaši izpeljali imeniten protinapad.

Ahmet Muhamedbegović je iz kazenskega prostora poslal dolgo žogo. Z glavo je podaljšal Pedro Lucas, na levi strani pa je nato do nje prišel Raul Florucz. Avstrijski napadalec, ki je v mlajših selekcijah igral tudi za LASK, je nato z imenitno podajo v sredino našel Blanca, ki je utekel za hrbet linški obrambi. Španec je z desnico sprejel žogo, potem pa jo s konico levice spravil za hrbet Jörga Siebenhandla. Florucz in Blanco sta izpeljala zmagovito akcijo na zadnji prvenstveni tekmi z Nafto, španski napadalec pa je dosegel drugi gol v Konferenčni ligi, potem ko je zatresel že mrežo Heidenheima.

V 32. minuti je bila Olimpija blizu drugega zadetka. Florucz je preigraval v kazenskem prostoru. Ko so mu gostje izbili žogo, je ta prišla do Pedra Lucasa, ki je nemudoma z mesta streljal z leve strani z roba kazenskega prostora. Siebenhandl je žogo preusmeril v vratnico, potem pa se je odbila v njegovo naročje. Zatem je bilo nevarno na drugi strani. Po predložku z leve strani je do strela z glavo prišel Robert Žulj, Vidovšek je šel na žogo s pestjo, a jo zgrešil, zato pa izvrstno ubranil z nogo. Odbitek je skušal z desne strani v mrežo poslati Adil Taoui, ki pa je bil premalo natančen. V 39. minuti je nevarno z velike razdalje sprožil Agustin Doffo, toda žoga je za las zgrešila cilj.

Pedro Lucas povišal, Govea stresel prečko

Ob izteku prve minute drugega dela je do strela v kazenskem prostoru prišel David Sualehe, ki je sprožil z osmih metrov, vendar je bil Filip Stojković uspešen v bloku. Nato se je stopnjeval pritisk gostov. V 66. minuti je poskusil Maximilian Entrup, Vodišek je bil na mestu, toda žoga mu je ušla, tako da je do strela prišel še Marin Ljubičić, sicer najvrednejši nogometaš LASKA-a, ljubljanski čuvaj mreže pa je bil še enkrat na mestu. Deset minut pozneje je z glavo poskusil Stojković, ki pa je bil premalo natančen.

81. minuta je tekla, ko je Olimpija povišala prednost. Sualehe je izvedel prosti strel z leve strani. Poslal je visoko žogo v kazenski prostor, kjer je na desni strani prišla do Marka Ristića, ta pa je podal v sredino, kjer jo je iz bližine v mrežo pospravil Pedro Lucas. Brazilski napadalec je dosegel svoj četrti gol v letošnji evropski sezoni. Domača zmaga bi bila lahko še višja, saj je v 94. minuti z razdalje nevarno poskusil Jordi Govea, veselje pa mu je preprečila prečka.