V Novi Gorici se je zbralo približno 200 navijačev Kopra, ki so ob pomoči pihalnega orkestra Marezige na tribunah pripravili dobro vzdušje. Foto: MMC RTV SLO/M. R.
Še 14. zmaga Olimpije
Mreži mirovali tudi v Celju
Gorica razbila Dravo
Interblock remiziral z Nafto

Novi prvaki iz Kopra in nekdanji prvaki Mariborčani so v Novi Gorici igrali le za prestiž. V prvi postavi ni bilo niti Mirana Pavlina niti bodočega Mariborčana Aleksandra Rajčeviča. Koprčani so bolje začeli in v 16. minuti je Dare Vršič s strelom z glavo zadel vratnico. Štiri minute pozneje je Flavio prišel sam pred Ermina Hasiča, a streljal točno vanj.

Strogi sodnik Perič izključil Bubanjo in Kovačeviča
Na začetku drugega dela so Koprčani ostali na igrišču le z desetimi možmi, saj je Davor Bubanja zaradi grobega prekrška nad Sinišo Andjelkovićem moral predčasno z igrišča. V 60. minuti je bil po podaji Daria Biščana z desetih metrov neuspešen Dare Vršič, Dragan Jelič in Marcos Tavares pa sta mariborski priložnosti za gol zapravila v 70. in 72. minuti. Četrt ure pred koncem je Koper ostal le še z devetimi možmi, saj je glavni sodnik Dragoslav Perič zaradi prekrška nad Renejem Miheličem rdeči karton pokazal tudi Nebojši Kovačeviču. Vijoličasti so ob koncu pritisnili, v 80. minuti je David Bunderla streljal preslabo in Hasič je bil na mestu.
Zmaji z novo zmago že tretji
Olimpija je odnesla vse tri točke iz Domžal (1:2). Zeleno-beli se vse resneje spogledujejo z Evropo. Po četrti zmagi v zadnjih petih tekmah so se povzpeli na želeno tretje mesto in imajo točko več od najbližjih zasledovalcev Gorice, Nafte in Celja. Agim Ibraimi je v 7. minuti izvedel prosti strel, žoga pa je na poti proti golu zadela Davorja Škerjanca in presenetila vratarja Nejca Vidmarja. V 16. minuti je Erik Salkić po prostem strelu Marka Drevenška zatresel lastno mrežo. V 26. minuti je po kotu z glavo z 12 metrov zadel David Kašnik in Olimpiji znova priigral prednost.

Takoj po začetku drugega polčasa je imel novo priložnost za Olimpijo Ibraimi, a, čeprav je bil sam pred vratarjem, ni zadel. Domžalske upe je v 79. minuti zmanjšala izključitev Željka Filipovića, ki je zaradi prekrška dobil svoj drugi rumeni karton, številčno prednost pa bi v 85. in 90. minuti lahko izkoristila Rok Roj in Milan Purović, vendar je prvi zgrešil, drugi pa zadel domačega vratarja.

Ptujčani še bližje drugi ligi
Novogoričani so do vodstva prišli v 13. minuti, ko je bil po kotu Admirja Kršića ob drugi vratnici z glavo uspešen Goran Cvijanović. V 36. minuti je Milan Osterc na levem boku opravil večino dela, podal v sredino do Ivana Brečevića, ki je s petih metrov zadel.

V drugem polčasu so se morali domači usmeriti v napad, kar je gostom ponudilo veliko prostora za protinapade. Enega teh je že v 47. minuti izkoristil Osterc, ki je prodrl skozi razredčeno domačo obrambo, preigral še vratarja in povišal na 0:3. To je bil že njegov dvajseti gol v letošnji sezoni. Čeprav so imeli Novogoričani vse niti igre v svojih rokah, je Ptujčanom v 59. minuti le uspelo zatresti mrežo. Abdul Razak Ekpoki je izkoristil napako Vasje Simčiča in izpuščeno žogo potisnil v prazno mrežo. Isti igralec je v 79. minuti znižal na 2:3. Doris Kelenc je podal iz kota, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji Ekpoki. Vse upe Ptujčanov je razblinil Goran Galešić, ki je v 85. minuti natančno izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora.
Mujakovič Lendavčanom rešil točko
Interblock je remiziral z Nafto (1:1) in ima pred Dravo zdaj tri točke naskoka. Prvi so zapretili gostitelji, v 10. minuti je Robert Berič z roba kazenskega prostora zatresel vratnico. Gostje so čakali na protinapade, ob koncu polčasa so zapravili tudi najlepšo priložnost, ko je bil Jože Benko po lepi podaji Konstantina Vasiljeva nenatančen.

V 56. minuti je Amel Mujakovič s prostega strela zatresel prečko. Le tri minute pozneje so izjemno priložnost za vodilni zadetek zapravili gostitelji. Berič je podal do Filipa Valenčiča, ki je bil sam pred Tomažem Murkom, a ga je zadel v prsi. Ko so imeli Lendavčani Ljubljančane že povsem stisnjene na njihovo polovico, je Mujakovič v svojem kazenskem prostoru napravil prekršek nad Beričem. Ta je v 82. minuti zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. Kazalo je, da se bodo treh točk veselili v Ljubljani, a jim je veselje preprečil Mujakovič, ki je z izjemnim strelom s 30 metrov v 89. minuti izenačil.
V Celju brez golov
Sosedski derbi Celjanov in Velenjčanov se je končal brez zmagovalca. Pri domačih so zaradi kartonov in poškodb manjkali Milan Andjelkovič, Domagoj Duspara in Saša Bakarič, pri Velenjčanih pa Boban Savič, Almir Sulejmanović, Rusmin Dedić, Aleš Jeseničnik, Miha Golob in Fabijan Cipot. Celjani v prvih 30 minutah niso zmogli nobene nevarne akcije, nato pa je dvakrat zapretil Rajko Rep. V drugem delu so bili nevarni tudi Velenjčani, Denis Grbič je domačega vratarja prisilil k odličnemu posredovanju.