Lionel Messi se je v slogu Diega Maradone poigraval z branilci Reala. Foto: EPA
Ruud van Nistelrooy in Fernando Gago
Ruud van Nistelrooy je že v prvih 13 minutah dvakrat zatresel mrežo Barce. Foto: Reuters
Sergio Ramos
Sergio Ramos je z mojstrskim strelom z glavo dosegel tretji gol za Real. Foto: EPA
Oleguer in Raul
Oleguer si je po dveh prekrških že pred odmorom prislužil predčasno pot v slačilnico. Foto: Reuters
Fabio Capello in Frank Rijkaard
Fabio Capello in Frank Rijkaard sta se pozdravila pred tekmo. Foto: Reuters
Brezkompromisni Marchena
Obračun v Osasuni je bil neusmiljen, a tudi brez zmagovalca. Foto: Reuters

Lionel Messi, mali (veliki) Argentinec, je čarobno kuliso "El Clasica" izkoristil na najboljši možni način. Začetek v veličastni atmosferi pred 98.200 razgretimi navijači je bil po željah kraljevega kluba. Po veliki napaki Liliana Thurama je z roba kazenskega prostora zadel Ruud van Nistelrooy. Izenačil je 19-letnik iz Rosaria v 11. minuti po podaji Samuela Eto'oja. Že v naslednji akciji je Oleguer podrl Joseja Mario Gutija v kazenskem prostoru. Z bele točke je bil natančen van Nistelrooy.

Messi zabil še drugič
Moštvi sta po razburljivem začetku malce znižali ritem, potem pa je Ronaldinho prodrl po levi strani. V sredini je Eto'o streljal, Iker Casillas je najprej še uspel ubraniti, a je Messi žogo zabil pod prečko za 2:2. Tik pred odmorom so Katalonci ostali z 10 igralci, saj je bil po dveh rumenih kartonih izključen Oleguer.

Real izkoristil prednost igralca več
Na začetku drugega dela je Eto'oja zamenjal Sylvinho. Tudi trener gostov Fabio Capello je reagiral. Raula je po uri igre zamenjal Robinho. Van Nistelrooy se je v 64. minuti znašel sam pred Victorjem Valdesom, ki je sijajno posredoval. Real je znova povedel v 73. minuti. Prosti strel je izvajal Guti, Sergio Ramos pa je obrnjen s hrbtom proti golu čudežno zadel z glavo. V nadaljevanju so imeli galaktiki priložnosti, da bi dokončno rešili vprašanje zmagovalca, a so bili v zaključku akcij nespretni.

Je Messi rešil stolček Rijkaardu?
Ko je že vse kazalo na zmago belega baleta, je fenomenalni Messi po samostojni akciji nanizal obrambo Reala in zadel v daljši kot. S tem je še enkrat dokazal, da gre po poteh rojaka Diega Maradone. Na največjem derbiju na svetu doslej še ni bilo tako mladega nogometaša, ki bi dosegel hat-trick.

Za Capella je Nou Camp zaklet
Po koncu tekme so navijači Brace na plano povlekli bele robčke, vendar s tem niso zahtevali odstopa trenerja Franka Rijkaarda, pač pa opozorili sodnika, ki naj bi sodil pristransko. Vseeno je Rijkaardova prihodnost negotova, seveda pa si tudi Capello (pred tem je na Nou Campu gostoval že z Milanom, Juventusom in Romo, a nikoli ni zmagal) verjetno še ni oddahnil.

Priložnost zamujena ...
Sevilla je izpustila veliko priložnost, da bi se ponovno povzpela na vrh La Lige. Čeprav so Andaluzijci tokrat gostovali pri predzadnjem Gimnasticu, za katerega je zadel nekdanji veliki up Reala Madrida Javier Portillo. Frederic Kanoute je v prvem delu zadel prečko in tudi potem so ambiciozni gostje prevladovali, a te premoči nikakor niso znali okronati z zadetkom. Valencia je odnesla le malo bolj celo kožo na gostovanju pri Osasuni, ki je vodila prav do zadnje minute. Kljub temu, da je bil izključen Angulo, je netopirjem prek Fernanda Morientsa le uspelo poravnati izid.

Ilič ponovno vseh 90 minut
Atletico Madrid je že po pol minute vodil proti Deportivu, ki ni prikazal skoraj ničesar. Delo je nekaj minut pred koncem dokočal rezervist Mista. Real Sociedad je na domačem igrišču kljub le desetim igralcem prišel do svoje tretje zmage in napovedal, da še ni vrgel puške v koruzo. S 3:1 so Baski strli Mallorco. Branko Ilič je odigral celotno tekmo pri remiju Betisa z Zaragozo (1:1).