Bayern kljub remiju ostaja na vrhu prvenstvene lestvice. Foto: EPA

Težko pričakovan obračun nemških velikanov je postregel s precej taktično predstavo brez tveganj in z dvema lepima zadetkoma. Bayern je bil za razred boljši tekmec, aktualni prvaki so se le branili in z veliko sreče zdržali vseh 97 minut. Bavarci so imeli 18 strelov, gostje le tri. Ogromno razlika je bila tudi v posesti žoge (69:31 %).

Robert Andrich je zadel za Bayer. Foto: EPA

Andrich unovčil edino priložnost prvakov na tekmi
Prvi so se razveselili gostje v 31. minuti, ko je Bayern z nesporazumom v obrambi tekmecem podaril udarec iz kota, po tem pa je od daleč silovito udaril Robert Andrich.To je bila edina priložnost Leverkusna na celotni tekmi.

Mojstrovina Pavlovića za izenačenje
A je že osem minut pozneje Aleksandar Pavlović odgovoril na podoben način, ko je dobil žogo na 25 metrih, si jo zaustavil na prsih in natančno meril po sredini. Vratar Leverkusna Lukaš Hradecky se je žoge dotaknil, ni pa je mogel ustaviti. Izjemen zadetek nemškega reprezentanta, ki se je razvil v akademiji Bayerna, pred 13 leti je bil pobiralec žog. Leon Goretzka in draga okrepitev Joao Palhinha sta le na klopi na vseh tekmah, saj je Pavlović v izjemni formi.

Aleksandar Pavlović je poskrbel za izenačenje. Foto: AP

Gnabry najprej v vratnico, nato ša v prečko
V 48. minuti je Harry Kane z desne strani natančno podal pred vrata, z leve strani je pritekel Serge Gnabry in žogo poslal v notranji del vratnice. Odbita žoga se je znova prišla do Gnabryja, ki je zatresel še prečko.

Kane odšepal z zelenice
Bayern je imel v nadaljevanju terensko premoč in nekaj polpriložnosti, a se izid ni več spremenil. Kane se je poškodoval štiri minute pred koncem, potem ko ni sprožil niti enega strela. Kapetana angleške reprezentance je zamenjal Thomas Müller.

"Res smo si želeli tri točke, motiv je bil izjemen. Leverkusen je bil popolnoma nenevaren, imeli smo veliko premoč, a zadeli smo le enkrat. Imamo sijajno ekipo, velik napredek je viden v primerjavi z lansko sezono," je povedal 20-letni Pavlović, ki se je rodil v Münchnu. Oče je Srb, mati pa Bavarka.

Kompany: To je bila tekma na najvišji evropski ravni
"S tako predstavo bomo dobili še veliko tekem, tokrat pa je bilo dovolj za točko. Res škoda, da nismo zmagali, a tekem bo še dovolj do konca prvenstva. Zelo sem zadovoljen s presingom po celotnem igrišču, Leverkusen ni uspel razviti igre. Moram priznati, da so se res dobro in orgnaizirano branili. To je bila tekma na najvišji evropski ravni," je povedal trener Bayerna Vincent Kompany.

Delitev točk pomeni, da je Bayern prvič v sezoni ostal brez zmage, zdaj je pri 13 točkah. Edini prav tako še neporažen klub v ligi pa je Leipzig (tri zmage in dva remija), ki je pri 11 točkah in je prehitel Leverkusen (10).

Benjamin Šeško je dvakrat zatresel mrežo Augsburga, Lois Openda pa enkrat. Foto: Reuters

Šeško zadel prvič v letošnji sezoni Bundeslige
Šeško je proti Augsburgu dosegel prva gola v letošnji Bundesligi. Prvič je zadel v 11. minuti, ko je po podaji Loisa Opende prišel do žoge na 25 metrih in po dveh korakih silovito udaril, žogo je poslal v spodnji levi kot. Le štiri minute zatem je Šeško žogo po podaji Davida Rauma v kazenski prostor z glavo preusmeril v gol.

V prvem delu bi lahko Augsburg znižal, a je vratar Peter Gulacsi ubranil strel z bele točke Jeffreyja Gouweleeuwa. Že takoj na začetku drugega dela pa je za Leipzig zadel še Lois Openda, po predložku je z roba kazenskega prostora natančno meril in zadel. Za piko na i je zadel še Xavi Simons v 57. minuti, streljal je iz prve z roba kazenskega prostora.