Pedro Geromel in Milivoje Novakovič se s soigralci veselita pomembne zmage. Foto: EPA
Grafite je v letošnji sezoni zabil že osem golov. Foto: EPA
Steffan Kiessling
Steffan Kiessling je dosegel drugi gol za Bayer. Foto: EPA
Marko Marin
Marko Marin je bil junak derbija med Arminio in Borussio iz Mönchengladbacha. Foto: EPA

Tekma v Kölnu se ni začela po okusu varovancev Christopha Dauma. V 16. minuti je Mickael Forrsell našel Jana Schlaudraffa, ki je z natančnim strelom ob vratnici matiral vratarja Faryda Mondragona. Tri minute pred odmorom je Mišo Brečko, ki je znova odigral vseh 90 minut, s kota podal naravnost na glavo Youssefa Mohamada, Pedro Geromel pa jo je s peto atraktivno potisnil prek črte.

Sanou z veliko sreče odločil tekmo
Hannover je bil nevaren tudi v drugem polčasu, Hanno Balitsch je v 56. minuti z glavo stresel vratnico. Odločitev je padla v 71. minuti, ko je Wilfried Sanou z roba kazenskega prostora zadel Mika Hankeja. Žoga se je mimo presenečenega vratarja Floriana Fromlowitza odkotalila v mrežo. Najlepšo priložnost za izenačenje je zapravil Szabolcs Huszti, ki je s prostega strela s 30 metrov zadel prečko. V predzadnji minuti je Jiri Štajner s komolcem udaril Rodo Antarja in si prislužil rdeči karton.

Milivoje Novakovič si ni priigral večjih priložnosti, bil je povsem osamljen v napadu. V sodnikovem podaljšku ga je zamenjal Matthias Scherz. Oba Slovenca sta bila kaznovana tudi z rumenima kartonoma.

Hat-trick Grafiteja poglobil krizo Energieja
Energie po osmem porazu ostaja na zadnjem mestu. Varovanci Bojana Prašnikarja so v Wolfsburgu klonili z 0:3. V 36. minuti je Edin Džeko znova teatralno padel v kazenskem prostoru. Bosanski napadalec je že pred dvema tednoma na Allianz Areni priigral povsem neupravičeno najstrožjo kazen za Wolfsburg. Branilec Savo Pavičević ga ni močno odrinil. Z bele točke je bil natančen Grafite. V drugem polčasu se varovancem Felixa Magatha ni poznala utrujenost po četrtkovi tekmi Pokala Uefa proti Heerenveenu (5:1). V 55. minuti je Zvjezdan Misimović našel Grafiteja, ki je z levico ukanil vratarja Gerharda Tremmla. 29-letni brazilski napadalec je hat-trick zabil deset minut pred koncem, ko je po podaji Džeka preigral Mariusza Kukielko in povzročil Prašnikarju še večje skrbi.

"Začeli smo zelo dobro, tekmo je odločila sporna enajstmetrovka. Po zaostanku nismo našli prave igre in prejeli še dva zadetka," je povedal Prašnikar.

Bayer zapravil vodstvo s 3:0
Bayer iz Leverkusna je v Karlsruheju vodil že s 3:0, na koncu pa osvojil le točko (3:3). Že v prvi akciji na tekmi je Arturo Vidal podal do Patricka Helmesa, ki je žogo poslal med nogama vratarja Markusa Millerja v mrežo. Steffan Kiessling je z glavo povišal na 0:2. Šokirani gostitelji so bili v 24. minuti v povsem izgubljenem položaju, ko je Čeh Michal Kadlec mojstrsko zadel s prostega strela s 23 metrov. Upanje je vlil Antonio da Silva, ki je s prostega strela zadel Kiesslinga, žoga pa je spremenila smer in končala za hrbtom Reneja Adlerja.

V drugem delu je Karlsruhe pritisnil z vsemi močmi. Po uri igre je Tim Sebastian z glavo znižal, za veliko navdušenje na Wildparkstadionu pa je poskrbel Aleksander Iašvili z glavo po podaji Stefana Celozzija. V zadnje četrt ure so bili gostitelji precej bližje veliki zmagi, a jim ni uspelo.

Werder ne najde poti iz krize
Hamburger SV je vse do 93. minute trepetal za zmago nad Borussio iz Dortmunda (2:1). Znova sta zadela Hrvata Mladen Petrić in Ivica Olić. Werder je v Bockumu osvojil le točko (0:0). Kriza Bremenčanov se še kar nadaljuje.

12. krog:
ARMINIA BIELEFELD - BORUSSIA (M) 0:2 (0:1)
Marin 6., 80.

HAMBURGER SV - BORUSSIA (D) 2:1 (2:0)
Petrić 9., Olić 34.; Hajnal 48.
RK: Kovač 93./Borussia Dortmund

KARLSRUHE - BAYER LEVERKUSEN 3:3 (1:3)
da Silva 37., Sebastian 60., Iašvili 76.; Helmes 1., Kiessling 17., Kadlec 24.

SCHALKE - BAYERN

HOFFENHEIM 11 8 1 2 31:16 25 BAYER LEVERKUSEN 12 8 1 3 29:14 25 HAMBURGER SV 12 7 2 3 19:19 23 BAYERN 11 6 3 2 25:17 21 SCHALKE 11 5 5 1 17:8 20 WOLFSBURG 12 5 4 3 26:18 19 KÖLN 12 6 1 5 13:14 19 BORUSSIA DORTMUND 12 4 6 2 20:18 18 HERTHA 11 5 3 3 15:15 18 WERDER BREMEN 12 4 5 3 28:23 17 STUTTGART 11 5 1 5 16:15 16 EINTRACHT 11 3 3 5 13:17 12 HANNOVER 12 3 3 6 14:22 12 BORUSSIA (M) 12 3 1 8 12:22 10 KARLSRUHE 12 3 1 8 12:23 10 BOCHUM 12 1 6 5 14:19 9 ARMINIA BIELEFELD 12 1 5 6 12:22 8 ENERGIE COTTBUS 12 1 3 8 6:20 6