Frank Rost je imel vsega dovolj že po prvem polčasu. Njegova ekipa ni mogla slediti hitri domači igri. Foto: Reuters
Frank Ribery in Tim Borowski
Frank Ribery in Tim Borowski sta zrežirala popoln preobrat na Allianz Areni. Foto: EPA
Miroslav Klose in Bastian Schweinsteiger
Miroslav Klose in Bastian Schweinsteiger se veselita izjemno pomembnih treh točk. Foto: EPA
Kevin Kuranyi
Kevin Kuranyi ni imel svojega dne. Foto: EPA
Sergio Pinto in Mesut Oezil
Werder si je nov spodrsljaj privoščil v Hannovru. Na lestvici je že dve točki za Bayernom. Zmaga v Münchnu s 5:2 ni veliko pomagala. Foto: EPA
Patrick Paauwe
Patrick Paauwe je poskrbel za drugo zmago Borussie iz Mönchengladbacha. Stari maček Hans Meyer je našel prave besede ob debiju. Foto: EPA
Novinec Hoffenheim na vrhu Bundeslige

Za mogoče najlepšo zmago novincev v elitni nemški ligi je dvakrat zadel nigerijski napadalec Chinedu Obasi, že svoj deseti gol sezone pa je dosegel bosanski nogometaš Vedad Ibišević. Vsega je bilo konec še pred odmorom.

Obasi je prvič zadel v 7. minuti po enostavni akciji in podaji Carlosa Eduarda, nato pa sam začel akcijo za 2:0. Podal je Sejadu Salihoviću, ta Dembi Baju, čigar ubranjeni strel je v mrežo pospravil Ibišević. Hoffenheim ima točko prednosti pred Bayerjem.

Bayern izkoristil neuspeh konkurentov
Petouvrščeni Bayern je po epskem preobratu dosegel izjemno pomembno zmago nad Wolfsburgom (4:2), saj sta Werder in Schalke osvojila le točko.

Trener Felix Magath se je v 9. krogu Bundeslige vrnil na Allianz Areno in proti nekdanjim varovancem znal sestaviti pravo taktiko. Prve pol ure je z obrambno igro zadržal napade Bavarcev, potem pa je bosanski reprezentant Edin Džeko ob štartu Martina Demichelisa teatralno padel v kazenskem prostoru. Sam se je z nogo zaletel v argentinskega branilca. Sodnik dr. Jochen Drees je neupravičeno pokazal na belo točko in Brazilec Grafite je zadel v polno.

Ribery napovedal preobrat
Klop Bayerna in igralci so bili šokirani, Japonec Makoto Hasebe je z desne strani našel Džeka, ki je le dve minuti zatem z glavo še drugič zatresel mrežo. Štiri minute pred odmorom je Franck Ribery vzel stvari v svoje roke. Sprejel je žogo od Bastiana Schweinsteigerja in jo z roba kazenskega prostora poslal ob vratnici v mrežo. Ob odmoru se je jeznim gostiteljem videlo, da igralce Wolfsburga čaka pravi pekel pred 69.000 gledalci. Menedžer Uli Hoeness je bil besen na sodnika in med odmorom je s Klinsmannom znal motivirati igralce.

Klose v vlogi podajalca
Gostitelji so dobesedno leteli po zelenici. V 54. minuti je strel Miroslava Kloseja vratarju Diegu Benagliu še uspelo odbiti, a je pritekel Mark van Bommel in žogo z glavo poslal v nebranjeno mrežo. Po uri igre je rezervist Christian Gentner z glavo zgrešil izjemno priložnost, saj je bil sam pred Rensingom. Kazen je prišla tri minute zatem, ko je razigrani Klose zaposlil Tima Borowskega. Rezervist Bayerna je žogo z desnico z diagonalnim strelom zabil v mrežo in poskrbel za ekstazo na tribunah.

"Schweini" končal izjemnih 90 minut v Frötmanningu
Gostje so se znova odprli. V 72. minuti je branilec Marcel Schäfer z levico zadel stičišče vratnice in prečke. Piko na i veliki zmagi Bayerna je postavil Bastian Schweinsteiger po natančni podaji Ze Roberta v 80. minuti. Razbiti gostje so se brezglavo zagnali s sredine in Andreas Ottl je zatresel vratnico. Klinsmann je imel po sanjskem tednu nasmeh do ušes, še bolj pa je bil vesel, ko je videl izide neposrednih tekmecev za naslov prvaka.

Eilhoff zaustavil Schalke
Schalke je doma jalovo napadal proti Arminii (0:0). Modri tudi z igralcem več, v 60. minuti je bil izključen napadalec Jonas Kamper, niso znali streti odlično postavljene obrambe Bielefelda. Senzacionalni vratar Dennis Eilhoff je v obup spravljal napadalce Jeffersona Farfana, Kevina Kuranyija in Halila Altintopa.

Tudi Werderju le točka
Werder je le remiziral v Hannovru (1:1). Gostitelji so povedli z golom nekdanjega branilca Bremenčanov Christiana Schulza z glavo v 9. minuti. Z levico je še pred odmorom poravnal Hugo Almeida. Novi trener Borussie iz Mönchengladbacha Hans Meyer je debitiral z zmago nad Karlsruhejem (1:0), zlata vreden gol v boju za obstanek je v 51. minuti zabil Patrick Paauwe.

Energie hitro povedel z 2:0
Bojan Prašnikar je bil po četrt ure tekme proti Eintrachtu zelo zadovoljen, saj je Energie vodil z 2:0. Dimitar Rangelov je v 8. minuti zadel z 12 metrov. Po prostem strelu je bil natančen še z glavo in na stadionu prijateljstva je 13.000 gledalcev že začelo razmišljati o prvi letošnji domači zmagi.

Prašnikar na koncu besen
Frankfurt, ki je v sredo na dramatičen način dobil zaostalo tekmo proti Karlsruheju (2:1), se ni predal. Michael Fink je v 38. minuti zatresel desni zgornji kot Gerharda Tremmla s 25 metrov. Sredi drugega dela je rezervist Ümit Körkmaz sijajno zaposlil Martina Fenina. Češki reprezentančni napadalec je s 13 metrov izenačil. Za popoln preobrat je poskrbel Nikos Liberopoulos četrt ure pred koncem z glavo. Prašnikar je bil po zadnjem sodniškem žvižgu zelo zaskrbljen, v torek ga čaka derbi dna v Bielefeldu.

V petek zvečer je Bayer iz Leverkusna v drugem polčasu strl odpor Kölna (2:0). Milivoje Novakovič in Mišo Brečko sta odigrala vseh 90 minut.