Milan Tučić in soigralci so se veselili druge zmage v letošnji sezoni v Prvi ligi. Foto: www.alesfevzer.com

Bravo je skočil na četrto mesto, ima enak točkovni izkupiček kot Maribor, ki pa ima tekmo manj.

Sule zadel iz prepovedanega položaja
Koper je imel večji del prvega polčasa terensko premoč, več strelov proti vratom in tudi precej več kotov (7:1), a ni dosegel zadetka. Vsaj ne veljavnega. V 39. minuti je žoga končala v mreži Brava, toda po strelu Timotheeja Nkadaja je bil pred vrati gostiteljev Wisdom Sule v prepovedanem položaju, ko je žogo potisnil čez črto.

Sorodna novica Maribor z dvojčkom Jakupovića zadal Muri prvi poraz

Štravs stresel prečko
Bravo je imel najlepšo priložnost za regularen zadetek v prvem polčasu. Že v 2. minuti je bil nevaren Lan Štravs, ki je močno meril z roba kazenskega prostora, žoga pa se je odbila od prečke. Isti igralec je imel še dve priložnosti, prvič po prostem strelu z glavo, drugič pa še enkrat po strelu z roba kazenskega prostora, vendar je žoga pri tem zadela enega od njegovih soigralcev.

Tudi El Mansouri zadel prečko
Tudi v drugem polčasu je Koper narekoval ritem. Najbližje zadetku so bili gostje v 58. minuti, ko je z desne strani z desetih metrov streljal Omar El Mansouri, a je Matijo Orbaniča v vratih Brava rešila prečka. Ljubljančani so si redko pripravili nevarno priložnost, je pa bil blizu uspeha Mark Španring v 55. minuti. Po njegovem močnem strelu s približno 20 metrov pa je žogo obramba gostov odbila v kot.

Sorodna novica Primorje v Lendavi visoko premagalo bledo Nafto

Burić nespretno posredoval po strelu Jovana
Vse je že kazalo, da bo ostalo pri 0:0. V 92. minuti je po kotu z roba kazenskega prostora streljal Gašper Jovan, pred vrati pa je žogo nespretno preusmeril Nikola Burić in presenetil svojega vratarja Metoda Jurharja. Koprčani so se lahko le držali za glavo.

Ruedl v Ajdovščino, Štrasberger v Tolmin
V Kopru so izvedli še nekaj kadrovskih potez. Andraž Ruedl bo v nadaljevanju sezone kot posojeni član Kopra nastopal za Primorje, mladi vratar Tim Štrasberger pa bo članske izkušnje nabiral v 2. SNL, v vratih Tolmina. Maj Mittendorfer ostaja pomemben člen koprske zasedbe, aktualni kapetan članske ekipe je pogodbo podaljšal do 31. decembra 2025.