Ognjen Mudrinski je blestel na stadionu ob Kamniški Bistrici. Na lestvici strelcev Prve lige se je prebil že na drugo mesto. Foto: www.alesfevzer.com

Ekipi sta se v tej sezoni dvakrat pomerili v jesenskem delu, 15-kratni slovenski prvaki so bili boljši z 2:1 in 1:0. Tokrat so bili zelo učinkoviti in hitro so popravili poraz na derbiju prejšnji teden v Stožicah.

Trener Maribora Radovan Karanović si je ogledal tekmo v Kidričevem in pohvalil igro Radomljanov, ki so odpravili Aluminij s 4:0. V primerjavi z derbijem je opravil dve spremembi v začetni enajsterici: Aljaž Antolin je zamenjal Jana Repasa, Danijel Šturm pa je začel namesto Nina Žuglja, ki je manjkal zaradi poškodbe.

Udaren start Mariborčanov
Mariborčani so sijajno začeli tekmo na razmočeni zelenici. Zelo hitro so se prilagodili na težke razmere. V 10. minuti je Đorđe Ivanović z dolgo podajo našel Šturma, ki je spretno preigral vratarja Emila Velića in podal v sredino, Martin Milec pa je z glavo zatresel mrežo.

V 17. minuti je Ivanović podal na levo stran, Marko Alvir pa je poslal natančen predložek v sredino kazenskega prostora, kjer je Ognjen Mudrinski z glavo povišal na 0:2.

Šarić v prepovedanem položaju
Sredi prvega polčasa so zadeli nogometaši Radomelj, Ivan Šarić je poslal žogo v mrežo, toda gol ni bil priznan. Stranski sodnik je dvignil zastavico in videosodnik je potrdil prepovedan položaj.

Sikošek pred golovo črto odbil strel Kregarja
V 31. minuti je bil znova blizu Mudrinski, ko je s strelom z glavo zadel prečko. Tri minute zatem so imeli gostitelji izjemno priložnost, ko je Oliver Kregar malce z desne v kazenskem prostoru poskusil ob tem, ko je bil vratar Ažbe Jug na tleh, ampak je na prvi vratnici odlično reagiral Gregor Sikošek in žogo izbil pred golovo črto. V teh trenutkih so bili Radomljani zelo pogumni in še nekajkrat povzročili nekaj panike v gostujoči obrambi, med drugim je Šarić zadel tudi vratnico.

V drugem polčasu je Maribor kmalu prevzel pobudo in prišel nekajkrat v kazenski prostor tekmeca, tudi nekajkrat streljal, a neuspešno, po drugi strani pa so Radomljani vse bolj poskušali ogroziti obrambo gostov, ki pa je v teh trenutkih brez posebnih težav opravljala svoje naloge.

Mudrinski na lestvici strelcev le še za Barišićem
V 67. minuti je Nemanja Mitrović po kotu s strelom z glavo zadel prečko, odbito žogo pa je čez golovo črto potisnil Mudrinski. To je bil že deveti gol sezone za odličnega napadalca in zdaj je drugi strelec za Koprčanom Maksom Barišićem (11). Tudi pozneje so bili nevarnejši Štajerci, med drugim je Milec z roba kazenskega prostora namučil vratarja Velića.

Kronaveter hitro odgovoril na mojstrovino Nuhanovića
V 83. minuti so Radomljani znižali, ko je z 20 metrov z lepim strelom v levi zgornji kot mariborskih vrat zadel Sandi Nuhanović in tako poskrbel za malce bolj zanimivo končnico. Toda do nje ni prišlo, saj je v 88. minuti rezervist Rok Kronaveter znova povišal vodstvo, ko je v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Jana Repasa.

Trener Karanović je v igro poslal tudi veterana Marcosa Tavaresa, ki je imel zadnjo priložnost na tekmi. Ikona Maribora ostaja pri 157 zadetkih v Prvi ligi.