Solvi Ottesen
Solvi Ottesen je postal veliki junak v Köbenhavnu. Foto: Reuters

Med 32 najboljših ekip v Evropi so se prebili tudi Auxerre, Ajax, Köbenhavn in Žilina. Znana je tudi razporeditev po bobnih za žreb, ki bo v četrtek ob 18.00 v Monte Carlu.
Šov Croucha na White Hart Lanu
Po slabi predstavi v Bernu so se igralci Tottenhama pobrali. Gareth Bale je v 5. minuti podal z desne strani, obramba gostov je pozabila na Croucha, ki je z glavo zadel v daljši kot. V 32. minuti si je Jermain Defoe izmenjal dvojno podajo z Balom, žogo si je ustavil z roko, a tega francoski sodnik Laurent Duhamel ni videl. V nadaljevanju akcije je Defoe povišal na 2:0. Razigrani Crouch je bil znova najvišji pred vrati po uri igre. V 78. minuti so Švicarji ostali brez izključenega Senada Lulića. Končni izid je postavil Crouch z bele točke.
Tudi Birsa v elitni druščini
Auxerre je na povratni tekmi ugnal Zenit iz St. Peterburga z 2:0. Zadela sta Cedric Hengbart z glavo v 9. minuti in Ireneusz Jelen na začetku nadaljevanja po sijajnem strelu iz obrata. Valter Birsa je igral od 64. minute, gostje pa so po izključitvi vratarja Vjačeslava Malafejeva (z roko je igral zunaj kazenskega prostora) v 65. in Tomaša Hubočana (drugi rumeni karton) v 80. minuti tekmo končali le z devetimi igralci. Tekmo je sodil Damir Skomina.
Žilina gladko, Ajax je trepetal
Ajax iz Amsterdama je po remiju na prvi tekmi premagal kijevski Dinamo z 2:1. Gola za Ajax sta zabila Luis Suarez in Mounir El Hamdaoui, za Dinamo pa je z enajstih metrov znižal Andrej Ševčenko. V skandinavskem obračunu med Köbenhavnom in Rosenborgom so se na koncu veselili Danci (1:0). Gol Sölvija Ottesena je bil dovolj za napredovanje.
Žilina je izločila praško Sparto. Po zmagi na prvi tekmi z 2:0 so Slovaki slavili še z 1:0. Edini gol je dosegel Momodou Ceesay v 18. minuti. Jiri Kladrubsky je zapravil najstrožjo kazen za Sparto v drugem polčasu.