Trenutek v katerem se je poškodoval Boštjan Cesar, za nameček je glavni sodnik nasedel igri Rooneyja in dosodil 11-m. Foto: Reuters
Vaclav Sverkoš in Bojan Jokič
Bojan Jokič je že od spomladanskega dela na stranskem tiru pri Sochauxu. Foto: Reuters
Mlivoje Novakovič in Lukas Podolski
Mlivoje Novakovič je letos zaigral na štirih tekmah Kölna, pri čemer ni blestel in še čaka na prvi gol. Foto: Reuters

Kapetan Kölna Milivoje Novakovič si je na treningu pretegnil stegensko mišico (adduktor), zato ni igral ob zmagi pri Schalkeju (2:0) niti ni mogel opraviti nedeljskega treninga. "Ne vem, ali bo že v redu, mogoče se bo izšlo šele za derbi," je Nova razkril, da se bo najverjetneje na igrišče vrnil šele ob sobotnem obračunu s sosednjim Bayerjem iz Leverkusna. Prvi napadalec Slovenije se že vse od pomladi ukvarja z zdravstvenimi težavami (predpona) in še čaka na redno igranje in prvi letošnji zadetek v Bundesligi.

Štiri tedne počitka po mnenju zdravnika
Zdravnik Grenobla Pierre-Marc Lebayle je v petek za klubsko stran dejal, da bo moral Boštjan Cesar zaradi poškodovanega desnega gležnja, ki mu ga je ob zaigrani enajstmetrovki na Wembleyju načel Wayne Rooney, počivati štiri tedne. Če ne bo prišlo do popravka diagnoze, steber slovenske obrambe tako ne bo nared za zadnja kvalifikacijska obračuna za SP 2010.

Jokič še vedno na hladnem
Medtem slabše čase v Franciji preživlja tudi drugi standardni branilec Bojan Jokič, ki tudi po 6. krogu v Ligue 1 še čaka na letošnje prve igralne minute za Sochaux. Nekaj upanja mu vpliva visok domač poraz s Valenciennesom (2:5), ki ga je znova opazoval s klopi za rezervne igralce. Jokič je bil med zadnjo reprezentačno akcijo med najboljšimi posamezniki Kekove čete.

Ilič do prve priložnosti v Moskvi
Zato pa je po daljšem času zaigral njegov tekmec za igralno mesto Branko Ilič. 26-letni Ljubljančan se je ob koncu prestopnega roka kot posojeni nogometaša iz sevillskega Betisa preselil v Rusijo k FC Moskvi. Za nekdanji moskovski Torpedo je Ilič v soboto debitiral na obračunu z Lokomotivo Moskvo (0:1), pri tem je bočni branilec odigral vso tekmo.

Šuler pred očmi Clijstersove zlomil tekmecu nos
Na tekmi Anderlecht - Gent je Marko Šuler v 7. minuti silovito trčil s Cheikhoujem Kouyatéjem in mu zlomil nos. Koroški branilec je srečanje do konca odigral z obvezano glavo; Zlatan Ljubijankič je igral do 63. minute. Derbi belgijskega prvenstva se je končal z 1:1, na tribuni je bila tudi Kim Clijsters, katere januarja umrli oče Lei Clijsters je bil trener Genta med letoma 1994 in 1997.

Slovenija bo v soboto, 10. oktobra, gostovala pri Slovaški, štiri dni pozneje pa pri San Marinu. Trenutno so varovanci Matjaža Keka drugi v svoji skupini in v dobrem položaju za vsaj dodatne kvalifikacije za uvrstitev na svetovno prvenstvo v Južni Afriki.

Lavrič že na drugi tekmi mož odločitve
Od preostalih slovenskih nogometašev na tujem se je na tekmi avstrijskega pokala izkazal Klemen Lavrič, ki je na drugi tekmi za graški Sturm dosegel prvi gol. Z najstrožje kazni v 11. minuti je odločil tekmo z dunajskim nižjeligašem Wattensom. Nastja Čeh je z Rijeko doživel pravi polom na gostovanju v Zagrebu, kjer je Dinamo Kvarnerce odpravil s pol ducata golov.

Ime PriimekKlub (država)TekmeIgralni časOpombe
Vratarji:
Samir HandanovičUdinese (ITA)Napoli - Udinese 0:0vso tekmo
Aleksander ŠeligaSparta Rotterdam (NIZ)Heracles - Sparta 1:1vso tekmo v 83. minuti