Rene Krhin v svoji obetavni karieri nima pretirane sreče ne s trenerji ne s poškodbami. Ob tem pa ga Italijani vztrajno pišejo kot Khrina, pri fotoagenciji EPA pa so ga predstavili kot srbskega vezista. Foto: EPA
Josip Iličić in Stefan Radu
Kritike, govorice in pojasnila so zalegla. Prejšnji teden je bil Josip Iličić najslabši "rosonero", tokrat pa najboljši. Foto: EPA
Samir Handanović
Udinese Samirja Handanovića je doživel poraz v Sieni (1:0), s čimer se možnosti Furlanov za igranje v Ligi prvakov močno zmanjšujejo. Si bo kdo izmed Slovencev v tujih klubih sploh priigral nastopanje LP-ju? Foto: EPA

Ob treh nosilcih napada Slovenije sta bila natančna tudi še dva nekdanja reprezentanta Klemen Lavrič in Miran Burgič, medtem pa je Dare Vršič v slovenskem prvenstvu dosegel že jubilejni 20. gol sezone. Toda zgodba tedna med "ladjami" pripada slovenskemu obračunu v Serii A med Josipom Iličićem in Renejem Krhinom, ki sta zaznamovala tekmo Bologna - Palermo, ob tem pa imela za Krhina tudi usoden neposredni dvoboj.

Najprej poškodoval občasnega soigralca ...
Tik pred koncem 1. polčasa je Iličić odločno štartal proti razpoloženemu Krhinu, ta se je želel trku izogniti, a mu ni povsem uspelo in pri tem padel na levo koleno. Takoj je bilo iz obrazne mimike Krhina vidno, da gre za poškodbo. Iličić se je hitro začel opravičevati reprezentančnemu kolegu, za katerega ša je bilo po 44 minutah že konec tekme in kot se je izkazalo v ponedeljek tudi sezone 2011/12.

Krhin hitro na operacijo kolena
Prvi zdravniški pregled je razkril, da gre za zvin levega kolena, ponedeljkove nadaljne preiskave pa so pokazale natrgane križne vezi, zaradi česar 21-letnika iz Jakobskega dola čaka takojšnja operacija in popravilo vezi.
Rene Krhin je s tem že zaključil s sezono 2011/12, v kateri je za Bologno odigral 7 prvenstvenih tekem in dosegel en gol ter še dve pokalni tekmi. Hkrati bo Krhin tudi izgubljen za ključne junijske tekmi mlade reprezentance Slovenije, ki se bori za EP 2013.
Krhin je bil po poškodbi sicer spravljiv do reprezentančnega kolega: "Jojo me je po tekmi poiskal in se mi je opravičil. Vem, da me ni nameraval poškodovati."

... nato pa ostal brez zasluženega gola
V drugem polčasu je Palermo izničil zaostanek z 0:1 in ga spremenil v redko gostujočo zmago s 3:1. Pri preobratu je izstopal Iličić, ki se je po protinapadu ob igralcu manj že veselil tretjega prvenstvenega gola, a so nato v zapisniku njegov zadetek spremenili v avtogol branilca Morlea, kar je razkril že TV-posnetek. Kljub pomanjkanju golov in asistenc pa je bil v zadnjih tednih kritizirani "Jojo" soglasno izbran za igralca tekme. V koledarskem letu 2012 Iličić še vedno čaka na prvi gol, oba prvenstvena pa je dosegel novembra lani.
Cesar prejel trenerjevo pohvalo
Za reprezentanco, ki jo konec maja v Avstriji čaka prijateljska tekma z Grčijo, je pomembno, da je po dobrem mesecu zaigral Boštjan Cesar, ki je bil še do 21. kroga nezamenljiv steber obrambe Chieva. Tokrat je slovenski branilec na tekmi Fiorentina - Chievo (1:2) dokazal, da je v pravi formi, za kar ga je pohvalil tudi trener "osličkov" Domenico Di Carlo: "Dainelli in Cesar nekaj časa nista igrala, a sta danes pokazala, da imata pravo tekmovalno miselnost in igro."
Mesec in pol čakal na 13. gol
Na Nizozemskem je Tim Matavž znova zadel tudi v prvenstvu, kjer je kar šest krogov čakal na nov gol. Tokrat je 23-letni Šempetrc za PSV proti Venloju zadel že v 9. minuti, potem ko je po obratu natančno ustrelil z roba kazenskega prostora. Matavž je tako dosegel 13. prvenstveni gol, desetega za PSV. Eindhovenčani se pod novim trenerjem Phillipom Cocujem pobirajo iz krize in ostajajo v boju za naslov prvaka. V nizozemski prvi ligi Eredivisie prvih šest moštev sicer ločijo samo štiri točke, tako da se obeta napet boj za naslov.
Spodkopal žogo in odločil tekmo
Za naslov prvaka se bori tudi Gent Zlatana Ljubijankića, ki je prispeval 7. prvenstveni gol ob zmagi "bizonov" s 3:0 nad Standardom iz Liegea. "Zlajo" je v 65. minuti s polovice igrišča stekel v protinapad, v dvoboju ena na ena z vratarjem Sinanom Bolatom pa je z mirnostjo velemojstra spodkopal žogo in tekma je bila odločena. Gent na 3. mestu za vodilnim Anderlechtom zaostaja za ulovljive štiri točke.
Po natanko 372 minutah posta se je Zlatko Dedić znova vpisal med strelce. Z edinim golom na tekmi je Dynamu Dresden prinesel zmago v Aachnu, skupno pa je bil to Primorčev že 11. prvenstveni gol v 2. bundesligi. Dynamo se je s tem utrdil na 9. mestu 2. bundeslige in si tako rekoč že zagotovil obstanek.
V drugi nemški ligi je bil natančen še Klemen Lavrič, ki je kot rezervist potrdil zmago Karslruheja nad Union Berlinom (2:0). V Avstriji je bil uspešen Miran Burgič, ki je z glavo postavil končni izid tekme Wacker Tirol - Kapfenberg 2:0. Pri gostih je Matej Mavrič Rožič še naprej na stranskem tiru in čaka, da se mu s koncem sezone izteče pogodba.

Prekršek Iličića nad Krhino (pri 2:20)

Avtogol branilca ali gol Iličića? (od 2:25)

Matavžev 13. gol v Eredivisie

Ljubijankić zadel proti Standardu (od 4:47)

Dedić odločil tekmo v Aachnu
(od 1:00)

Lavrič potrdil zmago Karlsruheja

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Slaviše Stojanovića (23 igralcev)

na klopi

Rene KrhinBologna (ITA)Bologna - Palermo 1:3do 44' (0:0)

poškodba

Darijan MatićKrivbas Krivji Rih (UKR)Metalist Harkiv - Krivbas 1:1vso tekmo/
Aleksander RadosavljevićADO Den Haag (NIZ)RKC Waalwijk - Den Haag 1:0do 58' (1:0)/
Dare VršičOlimpija LjubljanaOlimpija - Domžale 2:0vso tekmo v 7' za 1:0 - 20. ligaški gol
Haris VučkićNewcastle (ANG)Newcastle - Liverpool 2:0/na klopi

NAPADALCI (5)
Zlatko DedićDynamo Dresden (NEM II)Aachen - Dynamo 0:1do 81' (0:1)
v 59' za 0:1 - 11. ligaški gol
Zlatan LjubijankićGent (BEL)Gent - Standard Liege 3:0vso tekmo v 65' za 2:0 - 7. ligaški gol
Tim MatavžPSV (NIZ)PSV - Venlo 2:0do 65' (1:0)

v 9' za 1:0 - 13. ligaški gol

Nejc PečnikNacional Madeira (POR)Nacional - Rio Ave 2:1/na klopi
Dalibor VolašMariborKoper - Maribor 2:2vso tekmopodal za 0:1, 87' - 3. karton

"Ladje na obzorju"

Siniša AnđelkovićAscoli (ITA II)Modena - Ascoli 2:0vso tekmo/
Armin BačinovićPalermo (ITA)Bologna - Palermo 1:3/izven postave
Miran BurgičWacker Tirol (AVT)Wacker - Kapfenberg 2:0vso tekmo v 74' za 2:0 - 5. ligaški gol
poškodovan
Dejan LazarevićPadova (ITA II)Padova - Crotone 1:2od 59' (0:2)vrnitev po poškodbi
Klemen LavričKarlsruhe (NEM II)Karlsruhe - Union Berlin 2:0od 76' (1:0) v 84' za 2:0 - 5. ligaški gol
Jasmin KurtićVarese (ITA II)Juve Stabia - Varese 2:0/

poškodovan

Rene MiheličNacional (POR)Nacional - Rio Ave 2:1od 87' (2:1)/
Milivoje NovakovićKöln (NEM)Augsburg - Köln 2:1vso tekmo/
Jan OblakUniao Leiria (POR)Leiria - Sporting 0:1vso tekmogol prejel v 101. minuti!
Goran ŠukaloDuisburgIngolstadt - Duisburg 1:1do 89' (1:1)