Dalibor Volaš je dosegel drugi gol za Mariborčane. Foto: Marko Madžarac
Maribor
Vijoličasti gredo v tekmo s Zürichom z lepo popotnico iz državnega prvenstva. Foto: Marko Madžarac
Dejan Stefanovič
Predsednik Sindikata profesionalnih igralcev nogometa Slovenije Dejan Stefanovič si je ogledal tekmo v Celju. Foto: Nina Višnar
Koprčani potopili tudi Interblock
Mariborčani do prvih točk

Trener Darko Milanič je zaradi varčevanja z močmi pred sredino povratno tekmo s Zürichom nekoliko premešal začetno enajsterico, v kateri so priložnost dobili Miral Samardžič, Dejan Jurkič, Dejan Mezga, Dejan Školnik in Dragan Jelič.

Školnik razblinil vse dvome
In prav Jelič je v 15. minuti poskrbel za vodstvo vijoličastih, ko je po dolgi podaji Mezge ušel ofsajd zanki, nato pa žogo poslal čez vratarja Aleša Luka. Na 2:0 je v 52. minuti povišal Dalibor Volaš, ki je izkoristil podajo Marcosa Tavaresa z leve strani. Po drugem golu so se prebudili tudi gostje. V 65. minuti je rezervist Jernej Repina po kotu in strelu iz obrata poslal žogo pod prečko. Odgovor vijolic je prišel kmalu. Aleš Meretelj je prodrl po desni strani, nato pa podal do Školnika, ki je preigral Boštjana Zemljiča in Bojana Matjašeca ter zabil za 3:1. Malo pred koncem je Jozsef Sebök zatresel vratnico.

Radujko usoden za Šiškarje
Koper je na Bonifiki z 2:1 ugnal Interblock in se skupaj z Rudarjem utrdil na prvem mestu. Domači so premoč kronali tik pred koncem prvega polčasa. Dalibor Radujko je ustrelil z dobrih 20 metrov. Žoga je na robu kazenskega prostora zadela Mitjo Brulca, spremenila smer in presenetila Matjaža Rozmana. Slednji je sicer že pred tem z izjemno reakcijo na golovi črti preprečil zadetek Koprčanov. Ljubljančani so se v igro vrnili sredi 2. polčasa, potem ko je z lepim volejem - podal je Danijel Brezič - z okoli 11 m zadel Ermin Rakovič. V akciji, ki je pripeljala do zadetka je Tomislav Mišura v glavo brcnil Aleksandra Rajčeviča, ki je obležal v kazenskem prostoru, a sodnik Goričan ni dosodil ničesar, kar je zelo vznejevoljilo domačine. Ti so nato zmagoviti zadetek zabili v 82. minuti. Miran Pavlin je podal s prostega strela, v skoku je bil najvišji Radujko in z glavo matiral Rozmana. Tekma se je zaradi opozorilne stavke začela 15 minut kasneje.

Mož odločitve Biščan
Celjani so vsem težavam navkljub prišli do prve zmage v sezoni. V slabi tekmi je edini zadetke dosegel Dario Biščan, ki je v 19. minuti sprožil z okoli 20 metrov, žoga pa se je od vratnice odbila v mrežo. V 63. minuti je bil zaradi udarca s komolcem izključen Uroš Korun, kar pa gostje niso znali izkoristiti. Še najbližje zadetku je bil Borut Semler, čigar strel z glavo je v 82. minuti zletel mimo leve vratnice.