Hrvaški rokometaši (v ospredju Zlatko Horvat) pozdravljajo navijače po veliki zmagi nad Danci. Foto: EPA
Momir Ilić
Srbija je z zmago nad Južno Korejo (na sliki Momir Ilić) ohranila možnosti za četrtfinale. Za uvrstitev vanj morajo v ponedeljek ob 10.30 premagati Madžare. Foto: EPA

Tekma je bila nazadnje izenačena pri 6:6, nato pa so ves čas vodili Hrvati. Do polčasa so si priigrali prednost +5 (14:9), po odmoru so le še dodali plin. Čvrsta obramba na čelu z Mirkom Alilovićem je povsem ustavila najboljšega danskega igralca Mikkela Hansena, ki je dosegel le tri gole.

Na drugi strani so "kavboji" navduševali s hitro in raznovrstno igro v napadu. Razpoloženi so bili vsi igralci, ki jih je selektor Slavko Goluža poslal na igrišče. Prednost je ves čas naraščala in v 48. minuti po golu Zlatka Horvata dosegla +10 (25:15). Minuta odmora Ulrika Wilbeka ni pomagala, saj je Drago Vuković (56.) zadel za +12 (31:19), kar je bila najvišja hrvaška prednost na tekmi. Domagoj Duvnjak, Igor Vori in Zlatko Horvat so dosegli po pet golov, medtem ko sta bila na drugi strani enako uspešna Hans Lindberg in Anders Eggert Jensen.

V tej skupini je Srbija prvič zmagala, potem ko je bila z 28:22 boljša od Južne Koreje.

Olimpijski podprvaki porazili prvake
V ponovitvi finala iz Pekinga je Islandija s 30:29 premagala branilce naslova Francoze, ki očitno res niso več tako suvereni, kar se je sicer pokazalo že na januarskem evropskem prvenstvu. Islandci so po 28:28 v 56. minuti z goloma Gudjona Valurja Sigurdssona in Alexandra Peterssona ušli na 30:28. Michel Guigou je znižal, nato pa je vratar Bjorgvin Gustavsson v zadnji sekundi ubranil poskus Daniela Narcissa.