Tina Maze se bo na progo podala s štartno številko 22. Foto: Reuters
Robert Kranjec
Roberta Kranjca bo zadovoljila le kolajna. Foto: EPA
Shani Davis
Shani Davis bo v hitrostnem drsanju na 1.500 m lovil drugo zlato v Vancouvru in tretje v karieri. Foto: Reuters

Prvi vrhunec se bo začel ob 19. uri, ko se bodo na progi v Whistlerju za odličja pomerila dekleta v superveleslalomu. Tina Maze je bila rahlo razočarana po 5. mestu v superkombinaciji, nato pa dodala: "Zdaj so na vrsti moje discipline." Pred sredinim veleslalomom, kjer je v najožjem krogu za odličje, bo skušala presenetiti v super-G-ju. V tej disciplini je bila v tej sezoni že četrta in peta. Poleg Tine naj bi nastopila tudi Maruša Ferk, ki še vedno čuti bolečine po padcu na ogrevanju pred kombincijskim slalomom.

Začetek skokov ob 20.30
Ob 20.30 se bo z zaletišča pognal prvi tekmovalec na preizkušnji skakalcev na veliki napravi. Prvi favorit je Švicar Simon Ammann, velike apetite pa ima tudi Robert Kranjec. Na treningu je bil odličen Peter Prevc. Formo pred ponedeljkovo ekipno tekmo bosta skušala izboljšati Jernej Damjan in Mitja Mežnar.

Medalje še za tekače in hitrostne drsalce
Za odličja se bodo merili še smučarski tekači v dvojnem zasledovanju, hitrostni drsalci na 1.500 metrov, dva kompleta medalj pa bodo podelili tudi drsalcem na kratkih progah. S tekmami Norveška - Švica, Latvija - Slovaška in Nemčija - Belorusija se bo nadeljeval moški hokejski turnir.