Jay Feely je vse delo opravil v zadnjih treh minutah in pol. Najprej je z 49 jardov zadel za (kratko) vodstvo s 24:20, nato je še odločil tekmo tik pred koncem. Ta strel je letel povsem ob vratnici, a pravilno prečkal območje med vratnicama. Foto: Reuters
Stephen McGee
Stephen McGee je šele tretji podajalec Kavbojev. Priložnost je dobil po poškodbah Tonyja Roma in Jona Kitne. Foto: Reuters
Larry Fitzgerald
Larry Fitzgerald (Arizona) je tokrat ujel le eno podajo, s čimer je končal serijo 97 zaporednih tekem, v katerih je ujel vsaj po dve podaji. Daljši niz so imeli le Tim Brown (147), Jerry Rice (146) in Marvin Harrison (110). Foto: EPA

Začetek tekme je šel povsem po notah gostiteljev, saj je podajalec Dallasa Jon Kitna v prvih sedmih minutah vrgel dve prestreženi podaji, ki sta ju Dominique Rodgers Cromartie (32 jardov) in Greg Toler (66 jardov) spremenila v zadetka. Na začetku druge četrtine je Andre Roberts po podaji Johna Skeltona (74 jardov) Cardinalse povedel v vodstvo z 21:3.

McGee svojo prvo tekmo začinil z zadetkom
Kavboji, ki so zaradi poškodbe ostali še brez Kitne, so se kmalu vrnili v igro. Natanko 100 sekund pred koncem so celo povedli s 26:24. Podajalec Stephen McGee je prvič zaigral v Ligi NFL, v dveh minutah je svoje moštvo uspešno popeljal 80 jardov daleč, zadnjo podajo (37 jardov) je ujel Miles Austin. A ključna napaka se je zgodilo pri izvajanju prostega strela za dodatno točko, saj je David Buehler zgrešil strel.

Feely le rešil domačo zmago
Cardinalsi so s tem dobili priložnost, da s prostim strelom zmagajo v rednem delu tekme. Jay Feely je pet sekund pred koncem zadel prosti strel z 48 jardov in svoji ekipi prinesel peto zmago v sezoni.

Liga NFL, 16. teden, izidi:

ARIZONA - DALLAS 27:26
Podaje: Skelton 183 (TD); Kitna 115 (TD, 2 INT).
Tek: Wells 47; Jones 77, Barber 58 (TD)
Ujete podaje: Roberts 110 (TD); Austin 115 (TD).

PITTSBURGH - CAROLINA 27:3
Podaje: Roetlisberger 320 (TD); Clausen 72 (INT).

0-5

V končnico se uvrsti po 6 ekip iz vsake konference. Prva štiri mesta pripadajo zmagovalcem vseh divizij, v končnico pa se uvrstita po še dve najboljši ekipi iz obeh konferenc.