Glede na čas zadnjih točk je bila zmaga Atlante celo 'mirna'. Falconsi so namreč trikrat zmagali v zadnjih 20 sekundah (proti Baltimoru 20 sekund pred iztekom tekme, proti San Franciscu 2 sekundi pred koncem, proti Green Bayju pa so se devet sekund pred koncem izvlekli v podaljšek in so ga tudi dobili). Foto: EPA
Peyton Manning
V zadnjih 20 letih so na treh zaporednih tekmah po vsaj 3 prestrežene podaje vrgli Jim Kelly (1996), Brett Favre (1998), Aaron Brooks (2001) in Peyton Manning (2010). Foto: Reuters
Maurice Jones Drew
Maurice Jones Drew je s 186 jardi dosegel tretji najboljši izkupiček v klubski zgodovini. Več je po tleh nabral le Fred Taylor (leta 2000 protii Pitsburghu 234 jardov in leta 2003 proti New Orleansu 194 jardov). Foto: EPA
Adrian Peterson
Adrian Peterson v Ligi NFL igra od leta 2007. Od takrat je na štirih tekmah s tekom dosegel tri zadetke. V tem obdobju sta tri tovrstne tekme odigrala Maurice Jones Drew in Michael Turner. Foto: EPA
Drew Brees
New Orleans je v gosteh premagal Cincinnati s 34:30. Svetniki so odločilne točke dosegli 31 sekund pred koncem tekme, ko je Drew Brees s treh metrov podal Marquesu Colstonu. Za prvake je to peta zaporedna zmaga, za Bengalse pa že 9. zaporedni poraz. Foto: EPA
Jay Cutler, Chicago
Chicago je v gosteh premagal Detroit s 24:20. Levi so še 19. zapored izgubili proti divizijskemu tekmecu in tako le popravili svoj črni rekord. Pri Bearsih je Earl Bennett prvič v karieri s podajami zbral več kot 100 jardov - natančno 104. Foto: EPA
Aaron Rodgers, Green Bay
Aaron Rodgers je pri zmagi Green Baya nad San Franciscom s 34:16 zbral 298 jardov in podal za tri zadetke. 49-ersi imajo letos v gosteh razmerje zmag in porazov 1-5, kar pomeni, da so še osmo leto zapored v gosteh zbrali manj zmag kot porazov. Daljši niz ima le Detroit, ki je v gosteh negativen že vse od sezone 2001. Foto: EPA
Kansas City
Kansas City je po zaslugi trde obrambe premagal Denver z 10:6. Chiefsi so edina ekipa v sezoni, ki je dvakrat zmagala, ko je dosegla 13 točk ali manj. V napadu je blestel tekač Jamaal Charles, ki je zbral 116 jardov. Med tekači, ki so v sezoni tekli vsaj 180-krat ima trenutno drugi najdaljši povprečni tek (6,2 jarda). Boljše povprečje je imel le Jim Brown (6,4 jarda v sezoni 1963). Vsaj šest jardov sta v povprečju pretekla še Barry Sanders (6,1 leta 1997) in O. J. Simpson (6,0 leta 1973). Foto: EPA
Phil Dawson
Cleveland je v gosteh premagal Miami s 13:10. Prve in zadnje točke na tekmi je dosegel Phil Dawson. Ob izteku igralnega časa je zadel prosti strel s 23 jardov. Na drugi strani je zablestel tudi domači strelec Dan Carpenter, ki je dve sekundi pred koncem prvega polčasa zadel prosti strel s 60 jardov (šele osmič v zgodovini lige je bil zadet prosti strel z vsaj 60 jardov). Foto: EPA

Falconsi so v gosteh zmagali z 28:24, zadnje točke pa so dosegli 4:31 pred koncem, ko je Michael Jenkins ujel devet jardov dolgo podajo Ryana. Bucsi so deset minut pred koncem povedli z lepo prednostjo 24:14, a so pri predaji žoge dobili zadetek. Ericu Weemsu je uspela akcija v dolžini 102 jardov (najdaljši zadetek v zgodovini kluba). Atlanta je z desetimi zmagami zdaj res blizu končnice, kar šest zmag pa so dobili po preobratu v zadnji četrtini (ali pa zmagali celo v podaljšku).

Steelersi z zmago na vrh divizije
Drugi večji derbi kroga je dobil Pittsburgh (9-3), ki je v gosteh s 13:10 premagal divizijskega rivala Baltimore (8-4). Ravensi so na domačem igrišču izgubili prvič po osmih zmagah. Na zadnjih petih tekmah med tema rivaloma je bila razlika manjša od petih točk, tako je bilo tudi tokrat. Gostitelji so pred zadnjo četrtino še vodili z 10:3, nato je najprej s prosim strelom znižal Shaun Suisham (19 jardov), tekmo pa je dokončno preobrnil na stran Steelersov Isaac Redman, ki je 2:51 pred koncem ujel devet jardov dolgo podajo Bena Roetlisbergerja.

Peytonu Manningu tokrat negativni rekord
V diviziji AFC jug je Indianapolis (6-6) v vse večjih težavah. Coltsi so izgubili še tretjič zapored, tokrat so na svojem igrišču v podaljšku klonili pred Dallasom (4-8) z 38:35. Vedno zanesljivi Peyton Manning je še drugič zapored vrgel štiri prestrežene podaje, na zadnjih treh tekmah se mu je to zgodilo 11-krat. Postal je šele četrti podajalec v zgodovini Lige NFL, ki je na treh zaporednih tekmah vrgel po vsaj tri prestrežene podaje.

V dramatični končnici je Dallas 2:38 pred koncem tekme dosegel zadetek (Jason Witten), nato pa se odločil še za konverzijo dveh točk, po kateri je povedel s 35:28. Gostitelji so v dveh minutah prekorakali celotno igrišče in 29 sekund pred koncem rednega dela izenačili po teku Javarrisa Jamesa za dva jarda. V podaljšku sta imeli obe ekipi po dva napada za zmago, izkoristili so ga Kavboji, za katere je David Buehler zadel prosti strel z 38 jardov.

Maurice Jones Drew pritekel 186 jardov
V tej diviziji je Jacksonville (7-5) zdaj sam v vodstvu, saj je v gosteh s 17:6 premagal povsem razglašeni Tennessee (5-7). Jaguarji so vse točke dosegli v prvem polčasu, Titansi pa v drugem. Pri zmagovalcih je blestel Maurice Jones Drew, ki je še na peti zaporedni tekmi pretekel vsaj 100 jardov, tokrat jih je v 31 tekih zbral kar 186.

Jackson zamenjal poškodovanega Favra
Minnesota (5-7) je z 38:14 pometla z Buffalom (2-10). Pri gostiteljih se je že na začetku tekme poškodoval podajalec Brett Favre. Na njegovo mesto je relativno uspešno stopil Tarvaris Jackson, ki je podal za dva zadetka, vrgel pa je tudi tri prestrežene podaje. Najboljši igralec v dresu Vikingov je bil sicer Adrian Peterson, ki je pritekel kar tri zadetke.

Liga NFL, 13. teden, izidi:

PHILADELPHIA - HOUSTON 34:24
Podaje: Vick 302 (2 TD, INT); Schaub 337 (2 TD, INT).
Tek: Vick 48 (TD); Foster 83 (TD).
Ujete podaje: McCoy 86 (TD); Johnson 149.

CINCINNATI - NEW ORLEANS 30:34
Podaje: Palmer 249 (TD); Brees 313 (2 TD, INT).
Tek: Benson 49 (2 TD); Ivory 117 (2 TD)
Ujete podaje: Ochocinco 96; Meachem 106 (TD).

DETROIT - CHICAGO 20:24
Podaje: Stanton 178 (TD); Cutler 234 (TD).
Tek: Best 65; Forte 64 (TD).
Ujete podaje: Johnson 66 (TD); Bennett 104.

GREEN BAY - SAN FRANCISCO 34:16
Podaje: Rodgers 298 (3 TD); T. Smith 194 (TD, INT).
Tek: Starks 73; Dixon 33.
Ujete podaje: Jennings 122 (2 TD); Davis 126 (TD).

KANSAS CITY - DENVER 10:6
Podaje: Cassel 196 (TD); Orton 117.
Tek: Charles 116; Moreno 161.
Ujete podaje: Moeaki 54; Lloyd 31.

MIAMI - CLEVELAND 10:13
Podaje: Henne 174 (TD, 3 INT); Delhomme 217 (TD).
Tek: Brown 50; Hillis 57.
Ujete podaje: Bess 67; Watson 100 (TD).

MINNESOTA - BUFFALO 38:14
Podaje: Jackson 187 (2 TD, 3 INT); Fitzpatrick 158 (TD, INT).
Tek: Peterson 107 (3 TD); Jackson 42.
Ujete podaje: Rice 105 (2 TD); Evans 72.

NY GIANTS - WASHINGTON 31:7
Podaje: Manning 161 (INT); McNabb 296 (TD, 2 INT).
Tek: Jacobs 103 (2 TD); Davis 40.
Ujete podaje: Hagan 65; Armstrong 97 (TD).

TENNESSEE - JACKSONVILLE 6:17
Podaje: Collins 169 (2 INT); Garrard 126.
Tek: Johnson 53; Jones Drew 186.
Ujete podaje: Cook 47; Lewis 36.

SAN DIEGO - OAKLAND 13:28
Podaje: Rivers 280 (TD, INT); Campbell 117 (TD).
Tek: Tolbert 16; McFadden 97 (TD).
Ujete podaje: Gates 73 (TD); Reece 42.

TAMPA BAY - ATLANTA 24:28
Podaje: Freeman 181 (TD, INT); Ryan 205 (2 TD, 2 INT).
Tek: Blount 103 (TD); Turner 88 (TD).
Ujete podaje: Williams 59 (TD); White 74.

ARIZONA - ST. LOUIS 6:19
Podaje: Anderson 93 (INT); Bradford 187 (INT).
Tek: Hightower 81; Jackson 102 (TD).
Ujete podaje: Breaston 62; Gibson 54.

INDIANAPOLIS - DALLAS 35:38 (v podaljšku)
Podaje: Manning 365 (2 TD, 4 INT); Kitna 167 (TD).
Tek: James 18 (2 TD); Choice 100 (TD).
Ujete podaje: Wayne 200 (TD); Austin 47.

SEATTLE - CAROLINA 31:14
Podaje: Hasselbeck 229 (2 INT); Clausen 169 (INT).
Tek: Lynch 83 (3 TD); Stewart 92 (TD).
Ujete podaje: Morrah 69; Smith 54.

BALTIMORE - PITTSBURGH 10:13
Podaje: Flacco 266 (TD); Roetlisberger 253 (TD, INT).
Tek: Rice 32; Mendenhall 45.
Ujete podaje: Boldin 118 (TD); Wallace 76.