Dragan Gajič je Bolgarom nasul osem golov. Foto: EPA
David Špiler
David Špiler je k zanesljivi zmagi prispeval tri gole. Foto: EPA
V Varni do rutinske zmage

Varovanci Mira Požuna so začeli zelo slabo, rokometni amaterji iz Bolgarije so jih v prvih 25 minutah zasenčili. Uvodno slovensko obrambo 6-0 so gostitelji zlahka prebijali, že v deveti minuti so si priigrali tri gole prednosti (6:3). Razpoloženi ostrostrelec Veselin Čakmakov je nezbranim Slovencem v prvi polovici prvega dela zabil kar sedem golov.

Ob koncu prvega dela Bolgarom pošle moči
Bleda predstava gostov se je nadaljevala vse do 25. minute, ko je Sebastian Skube poskrbel za prvo vodstvo (15:14), v končnici prvega polčasa je Slovenija povsem zagospodarila v mestni dvorani in si v petih minutah priigrala pet golov prednosti (14:19).

Zadnji gol dosegel Lapajne
V drugem polčasu so Bolgari povsem popustili in razlika se je le še večala, na koncu pa so Slovenci dosegli prepričljivo zmago s 17 goli prednosti. V slovenski izbrani vrsti so se vsi razen Roka Praznika in vratarja Gorazda Škofa vpisali med strelce, v zadnji minuti pa je z natančnim strelom iz svojih vrat to uspelo celo čuvaju mreže Benu Lapajnetu. Dragan Gajič je bil najbolj učinkovit, dosegel je osem zadetkov.

Povratna tekma v nedeljo v Velenju
Slovenci so v uvodnem krogu ugnali Izrael s 36:28, nato pa v Celju v zadnji sekundi izgubili z Nemci (26:27). Slovenija bo v nedeljo igrala še eno tekmo z bolgarsko izbrano vrsto, srečanje se bo v velenjski Rdeči dvorani pričelo ob 17. uri.