Hrvaški rokometaši so do finala vse naredili tako, kot se je od njih pričakovalo ... Foto: Reuters
Rokometaši Francije
Rokometaši Francije so se brez večjih težav uvrstili v finale. Foto: Reuters
Čupić ponesel Hrvaško v finale
Francija gladko mimo Danske

Hrvati so v Zagrebu brez večjih težav strli odpor svetovnih podprvakov Poljakov z 29:23. Po začetnem otipavanju je kazalo na simultanko "ognjenih", ki so iz minute v minuto višali prednost. V 24. minuti je bilo tako 13:9 za gostitelje. A svetovni podprvaki se pred razgretim občinstvom v Areni niso predali in so s štirimi zaporednimi zadetki ujeli priključek. Za minimalno vodstvo ob polčasu (14:13) je poskrbel Igor Vori, ki je zadel nekaj sekund pred sireno.

Odločila serija 7:1
V drugem polčasu so modri v desetih minutah povsem razorožili Poljake, saj so z delnim izidom 7:1 ušli na neulovljivih 21:14. Poljaki v končnici niso ogrozili zmage gostiteljev, pri katerih je blestel član Gorenja Ivan Čupić z 12 zadetki.

Francozi ušli v drugi polovici 1. polčasa
Francija je ugnala Dansko s 27:22. Obračun se je začel izenačeno, nato so Francozi po zaslugi odlične igre v obrambi stopili na plin. A še v 25. minuti je bilo le 11:9 za Francoze, ki so z dobro končnico na odmor odšli kar s petimi zadetki razlike (16:11).
V nadaljevanju je bilo danskega upanja hitro konec, saj so igralci v modrem že v 45. minuti vodili s 23:15. Dancem je še uspelo znižati na štiri zadetke razlike (24:20), a galski petelini so imeli vse pod nadzorom.