Stadion Z'dežele bo prvič po 19. novembru 2013 gostil reprezentančno tekmo. Foto: www.alesfevzer.com
Stadion Z'dežele bo prvič po 19. novembru 2013 gostil reprezentančno tekmo. Foto: www.alesfevzer.com

Tekma na stadionu Z'dežele bo pomemben del priprav na kvalifikacije, v katerih se bo Slovenija merila s Švico, Švedsko in Kosovom. Prvi kvalifikacijski obračun bo na sporedu 5. septembra doma proti Švedski.

Slovenija in Bosna in Hercegovina sta se pomerili štirikrat. Slovenija še nima zmage. Zadnji obračun je potekal 6. februarja 2013 v Stožicah, kjer je Bosna in Hercegovina boljša s 3:0.

Celje bo znova gostilo člansko izbrano vrsto po več kot desetih letih – nazadnje je reprezentanca na tem prizorišču nastopila 19. novembra 2013, ko je v prijateljskem srečanju premagala Kanado z 1:0.