Slovensko nogometno prvenstvo že dolgo ni bilo tako zanimivo, kot je letos. Ena od novih mikavnosti je prihod nekdanjega španskega reprezentanta Alberta Riere. Foto: EPA
Savšek iz Londona z dvema medaljama
Španski košarkarji v finalu povozili Litvo
Britanci po 37 letih v finalu Davisovega pokala
Pušnik in Srebrnič po tekmi Gorica - Olimpija
"Zvezdnik" Riera želi pomagati Zavrču

Na portalu Športni SOS spet gledamo na zadnjih sedem dni v svetu športa in izpostavljamo nekatere zgodbe. Katere bi dodali vi? Vabljeni h komentiranju pod tem izborom.

Teden 33 (od 14. do 20. septembra)

10. Video: Po zmagi s kitaro na led
Ameriški hokejist Ryan Hollweg, ki je slabih pet sezon igral tudi v Ligi NHL, služi kruh v Plznu. Po eni od tekem češkega prvenstva je po koncu tekme prijel za kitaro in navdušil svoje navijače. Šport je tudi zabava, kajne?

9. Reiter toži MOK
Mednarodni olimpijski komite je iz seznama disciplin na olimpijskih igrah 2018 črtal paralelni slalom deskarjev na snegu. Američan Justin Reiter se je zato odločil, da toži krovno zvezo.

8. Šanghaj presenetljivo dobil Wilson
Kyren Wilson je zmagovalec OP Šanghaja v snookerju. 23-letni Anglež je sploh prvič igral v velikem finalu turnirjev za jakostno lestvico, v pravi drami je z 10:9 ugnal rojaka Judda Trumpa z 10:9. Wilson je pred turnirjem zasedal 54. mesto na jakostni lestvici, kar je najnižja uvrstitev zmagovalcev tovrstnih turnirjev v zadnjem desetletju.

7. Presenetljiva finalista Davisovega pokala
Belgija in Velika Britanija, ki sta leta 2012 skupaj s Slovenijo igrali v 1. evroafriški skupini Davisovega pokala, sta se presenetljivo uvrstili v finale najprestižnejšega teniškega ekipnega tekmovanja. To je za Belgijo šele drugi nastop v finalu - tam so bili le daljnega leta 1904, ko so klonili prav proti Veliki Britaniji.

6. Savšek nadaljuje zbirko medalj
Slovenski kajakaši in kanuisti nadaljujejo z zbiranjem medalj na največjih tekmovanjih. Na SP-ju v Angliji je tokrat srebro osvojil kanuist Benjamin Savšek. Kanuisti so v ekipni vožnji osvojili še bron.

5. Senzacija na uvodu SP-ja v ragbiju
Anglija je tudi prizorišče enega najpomembnejših tekmovanj tega leta - svetovnega prvenstva v ragbiju. To se je začelo z največjim presenečenjem v zgodovini svetovnih prvenstev - Japonska je s 34:32 ugnala Južno Afriko.

4. Odličen teden Roberta Berića
Najbolj vroč slovenski napadalec tega trenutka Robert Berić se je odlično znašel v novi sredini. Najprej je za Saint Etienne zadel v Evropski ligi, nato še v francoskem prvenstvu.

3. Riera prestopil v Zavrč
Na domačih zelenicah se je prejšnji teden govorilo največ o Zavrču. Prvoligaš se je najprej okrepil s slovitim Albertom Riero, nekdanjim španskim reprezentantom, nato je ugnal še prvaka Maribor.

2. Tim Gajser svetovni prvak
Obetavni motokrosist Tim Gajser je poskrbel za slovenski dogodek tedna, saj je postal svetovni prvak v razredu MX2.

1. Španija evropski prvak
V Lillu se je končalo evropsko prvenstvo v košarki, Španija je na zadnjih štirih EuroBasketih osvojila še tretjo zlato medaljo. Motor novega uspeha je bil Pau Gasol, ki je pri 35 letih spet pokazal svoje mojstrstvo.