Novak Đoković bi se z zmago na turnirju znova povzpel na vrh ATP-lestvice. Foto: Reuters
Grigor Dimitrov
Grigor Dimitrov se je tako kot Đoković nekajkrat znašel na tleh zaradi spolzkega igrišča ob osnovnih črtah. Foto: Reuters
Roger Federer
"Gospod Wimbledon" Roger Federer. Foto: Reuters
Wimbledon prinaša finale Đoković - Federer

Srb je odlično začel dvoboj, tekmecu odvzel servis v peti igri in prvi niz dobil po vsega 27 minutah. V drugem je prav tako hitro, že v tretji igri, prišel do brejka prednosti, vendar je enajstemu nosilcu uspel preobrat. Đokoviću je dvakrat zapored odvzel servis ter po uri in devetih minutah izid v nizih izenačil na 1:1.
Dimitrov je bil v tretjem nizu bližje brejku, a je odločitev padla v podaljšani igri. Đokoviću so uspeli trije minibrejki in po dveh urah je povedel z 2:1, potem ko je tie-break dobil s 7:2.

Dimitrov v četrtem nizu zapravil lepo prednost
Takoj na začetku četrtega niza je Đoković še tretjič odvzel servis Dimitrovu. Toda Srb ni izkoristil trenutka. Servis je oddal že v peti igri in bil v težavah tudi v naslednji, vendar se je izvlekel. Dimitrov je imel pri 5:4 zaključno žogico za niz, ki pa jo je Đoković z izvrstnim servisom ubranil. Spet je odločala podaljšana igra. Bolgar je vodil ves čas in imel pri 6:3 tri zaključne žoge, vendar zaman. Đoković je osvojil naslednje štiri točke, zapravil prvo zaključno žogico, naslednjo pa izkoristil in slavil z 8:6. Dvoboj je trajal malce več kot tri ure.

Beograjčan bo v finalu Wimbledona zaigral tretjič v zadnjih štirih letih. Zmagal je leta 2011. "To je lepa zmaga zame. Res sem zadovoljen, da sem bil del novega zanimivega dvoboja. Glede na to, da sem na največjih turnirjih izgubil nekaj zadnjih finalov, na katerih bi lahko zmagal, že gledam v prihodnost," je povedal Đoković.

"Bil sem neverjetno učinkovit"

Federer bo v nedeljo ob 15.00 naskakoval že rekordni osmi naslov na sveti travi. Pokal za zmago je petkrat dvignil med letoma 2003 in 2007 ter nato še leta 2009 in 2012. V finalu je klonil samo leta 2008, ko je bil od njega v petih nizih boljši Rafael Nadal. Đoković in Federer se v finalu Wimbledona nista srečala še nikoli, v medsebojnih dvobojih pa Baselčan vodi z 18:16.
32-letni Švicar je 23-letnemu Kanadčanu Raoniću servis prvič odvzel že v prvi igri, v drugem in tretjem nizu pa mu je brejk uspel v deveti igri. Obračun je trajal le uro in 41 minut. "Mislim, da sem bil neverjetno učinkovit. Zelo sem vesel, da sem znova v finalu. Odigral sem odlično, včasih tudi pod pritiskom, ker tu lani nisem igral tako dobro," je dejal Federer, ki je na travi letos v izjemni formi, dobil je tudi turnir v Halleju.