Nicholas Jacobson je v prvem polčasu odigral življenjsko partijo. Foto: MMC RTV SLO
Navijači Heliosa
Navijači Heliosa Ravbarji so se veselili zmage svojih ljubljencev. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Simon Petrov

Sijajno predstavo je do odmora pokazal Nicholas Jacobson, ki je dosegel 25 točk, od tega 18 v drugi četrtini. Nato niti ene več. Američan je v prvem polčasu igral 13 minut, zadel sedem od osmih poskusov za tri točke in oba meta za dve točki.

Poškodba Žeraka
Helios je z 11 trojkami (iz 16 metov) povsem razbil Novomeščane. Prednost je začela naraščati v zadnjih treh minutah prve četrtine, ko so Domžalčani od 21:19 ušli na 33:21. Dobre tri minute pred koncem polčasa je bila razlika po 16. točki Jacobsona prvič več kot 20 točk (52:31). Predstavo Heliosa je malce skazila le poškodba ahilove tetive Domna Žeraka, ki je najverjetneje že končal sezono.

Krka se je približala
V drugem polčasu se je v svetlejši luči pokazala tudi Krka, za katero sta po poškodbah zaigrala Jure Balažič in Richard Shields. Z agresivno igro v obrambi je gostiteljem v prvih šestih minutah in pol nadaljevanja prepustila le en koš in tako več kot prepolovila zaostanek ob odmoru (64:54). Pred zadnjo četrtino je bilo 71:58.

V zadnji minuti prišli na -5
Podobno navdahnjeno predstavo kot Jacobson v prvem polčasu je v nadaljevanju prikazal Simon Petrov. Devetim točkam iz prvega dela je v drugih dvajsetih minutah dodal 19, tako da je bila Krka vse do konca v igri za preobrat. Dve minuti pred koncem je prišla na 80:74, 40 sekund pred koncem na 83:78, več pa ji Domžalčani niso dovolili.

Statistika Jacobsona v drugem polčasu: 0/4 za tri točke, 0/2 za dve točki.

Druga tekma bo v sredo v Novem mestu.

Podrobno statistiko si lahko ogledate tukaj.

Liga UPC, polfinale, prvi tekmi

HELIOS
- KRKA
87:81 (33:21, 29:20, 9:17, 16:23)
Jacobson 25 (vse v 1. polčasu), Snow 19, Laškevič 14 in 14 skokov; Petrov 28 (19 v 2. polčasu), Marcelić 16, Shields 14.